Ankara (Kızılay, Bahçeli vs.) GPU Tamircisi?

Merhaba duyuru, 4.5 senelik ekran kartımı (R9 390) kasım gibi yeni jenerasyonla değiştirecektim ama erken emekli oldu.

Aslında birkaç gün önceye kadar açılıyordu bilgisayar ama rastgele hard freeze oluyordu, hatta benchmark falan açınca birkaç saniye +100 fpslerde açıp sonra donuyordu yine.

Thermal paste falan değiştirsem olur herhalde diyordum ama dün hiç açılmadı PC, moboda VGA ışığı yandı.

Ülkedeki ikinci el kültürü sağolsun 4 aylığına geçici bir GPU almam da mantıksız oluyor.

100-200 hatta ilk güne dönecekse 300 liraya falan nerede tamir ettirebilirim bilen var mıdır?

eskisi gibi mekanik tamir çok zor bu tip kartlarda
kat kat kat yol ve devre var orada, bir entegre yanmış olsa, ısıtıp, entegre söküp, aynısını takıp yine lehimlemeli ve kat kat devre yolları da zarar görmemeli.

çinde olsan tamam da, türkiyede ekran kartı gibi kompleks ve çok katmanlı bir kartı
300 liraya hem de tamir ettiremezsin diye düşünüyorum.
  • Corc  (18.06.20 16:02:51)
reddit'te tarif etmişler çok benzer bir problemi, tornavida ve parça replacement dahil $10'a oluyor diye de beni şüphelendiren dünden beri hiç açılmaması gpu'nun.

teşekkürler yorumunuz için aslında genel olarak ben de öyle düşünüyorum ama bi umut :/ çünkü sıfırından 150 lira ucuza satılıyor ikinci eller ve yeni nesle bu kadar az kalmışken almak istemiyorum.
  • aguen  (18.06.20 17:03:13)