Ahmet Ümit kitapları hakkında

Ahmet Ümit'in hangi kitaplarını önerirsiniz?
Bir tek Sultanı Öldürmek'i okudum.Tarzını çok beğendim.
Devam etmek istiyorum.

Sıkı bir polisiye dram hastası olarak berbat buldugum bir yazar Ahmet Ümit. Ama bir dönem okumak hatasına düşmüştüm. Beyoglu rapsodisi ve patasana bir nebze kurgu olarak daha güçlü. Ama Ahmet Ümit im popülerleşmeden önce yazdıgı sis ve gece hem kitap hem film olarak hepsinin üstündedir.

  • deer hunter  (17.06.20 20:58:01)
@deerhunter siz ne önerirsiniz polisiye için?

  • çılgındünya  (17.06.20 21:03:05)
Tess gerritsen in cerrah-çırak serisi

Maxime chattam ın kötü ruh, karanlığın solugu, kara büyü üçlemesi

Jean Christopher grange in kızıl nehirler, leyleklerin uçuşu, kurtlar imparatorluğu başta olmak üzere bütün kitapları

Craig russell kitapları

Jo nesbo mum bütün kitapları. Hepsinde aynı polis başrolde oldugu için sırasıyla okumanızı öneririm seri 10 kitaptan fazla ve ilk iki kitabı biraz zayıf ama karakterin bütün yolculuğuna gelişimine sahit olmak için şart. Bağımlısı
olursunuz.
Polisiye diyince tabi Thomas Harris bir tarafa diğerleri Bir tarafa. Sırasıyla kızıl ejder,kuzuların sessizliği, Hannibal, Hannibal on doğuşu bu mutlaka okuyun.

Henning mankellin kurt wallander serisi.
  • deer hunter  (17.06.20 21:16:12)
Şibumi
Direksiyondaki adam
Öteki kız
Aklından bir sayı tut
Baskısını bulabilirseniz mahşerin beşinci atlısı
Glenn meade in 8. Gün
  • deer hunter  (17.06.20 21:28:32)
Ahmet Ümit az kitap okuyanlar için güzel; ama bu alanda farklı kitapları okumuş kişiler için kötüdür.
Polisiye az okumuştum lise yıllarımda, çok hoşlanmıştım. geçenlerde Aşkımız Eski Bir Roman'ı okuyayım dedim, yazımı gerçekten de kötüleşmiş. Beyoğlu Rapsodisi yine daha iyiydi. Artık işin piyasa kısmında kalmış, çok yazıp, çok satmaya adamış kendini. Daha da okumam, dedim.

Agatha Christie gibi, polisiyede dünya çapında isim yapmış kişileri okuyun bence. Ahmet Ümit okusanız da, arada farklı kalemleri okumak, polisiyeye daha geniş bakmanızı sağlar.
  • lovemyself  (17.06.20 21:53:29)