buz dolap kapagi yon degistirme

selamlar bu hafta kapagin yonunu degistirecegim daha once degistiren varsa puf noktalari soyleyebilir mi? koredeyim cunku burdaki insanlarla anlasmak cok zor simdi ayarini bozmak istemiyorum

Youtube'da falan mutlaka nasıl yapılacağı anlatılmıştır diye düşünüyorum. Aynı model olmasa da aynı markanın benzer modellerine bakabilirsin.

  • himmet dayi  (17.06.20 15:15:52)
Kolay bozabileceğin bir şey değil. Ama dolaptan dolaba farklılık gösterir. Yeni nesil dolaplarda sol-sağ diye yedek menteşeler hatta kablo seti olabilir.

tavsiyem önce dolabın kullanma kılavuzunu internet üzerinden bulman olacaktır.
  • janavarorion  (17.06.20 15:18:29)
Büyük ihtimal ile, açılan taraftaki menteşelerden en üstteki olanı tutan bir parçayı yıldız tornavida ile sökeceksin.

Onu söktükten sonra üst kapağı yukarı kaldırıp rahatça çıkarırsın.

Sonra da ortada duran menteşeyi, yani hem alt hem üst kapağı tutan menteşenin iki ya da üç vidasını söküp o menteşeyi çıkaracaksın. Sonra da alt kapağı hafif yukarı çekip dışarı alacaksın.

En son altta bir menteşe kalacak, onu da söküp üç menteşeyi ters sıra ile diğer yöne takığ kapakları oturtacaksın.

Kulp sağ sol değişen modelse kulbu da değişeceksin, bazı modellerde gizli kulp oluyor hem sağda hem solda gömülü duruyor.
  • John Bloor  (17.06.20 15:46:13)