2 senelik sitede düzenli elektrik kesintisi

Yaklaşık 1 senedir bu sitede oturuyorum, yaklaşık 1200 konutluk yer.

Korona zamanı geç saatlere kaldığım için fark ettim ki , haftada 3-4 gün ,gece 12 den sonra elektrik kesintisi oluyor ve evdeki elektronik aletlere zarar verecek endişesi taşıyorum.

Böyle bir durumda ne olur, klima buzdolabı , TV , PS bozulursa zararı karsilamalarini isteyebilir miyim yada noterden ihtarname çekebilir miyim " sürekli elektrik kesintisi oluyor, aletler bozulursa sorumlusu sizsiniz" diye.

Mesela play station, aniden kapattınız PlayStationiniz da hasarlar meydana gelebilir yazıyor

Yoksa bu elektrik kesintilerinin zararı olmuyor mu ?

Teşekkürler

Eğer etrafta çok fazla yeni bina yapılıyorsa bunları devreye alma gibi bir işlem yapıyor dağıtım şirketleri , 1 saat sürüyor maksimum .
Yaşadığım İçin aklıma bu geldi .

  • dunyatuhaf  (17.06.20 01:54:42)
Avrupa'dan bildiriyorum; elektrikle alakali sebepten elektronik bozulursa sigortadan tahsil edebilirim.

Siz de sigorta varsa ona bakin yoksa sigorta karsiliyorsa yaptirabilirsiniz belki.
  • logisticsmanager  (17.06.20 04:34:04)
her türlü mahkemelik olup uğraşman gerekiyor. Çevremde bu şekilde zarar görmüş cihazını ödetebilenler var, ödetemeyenler de var.
Sigorta işi çok mantıklı. Hiç uğraştırmadan gelip hasar tespiti yapıp ödüyorlar.

  • foolrules  (17.06.20 08:37:52)
konut sigortasi yaptirmani tavsiye ederim fiyati uygun cihazlarini korumaya alirsin

  • tahtakafa  (17.06.20 10:10:43)