[]

Online İstanbulkart Yüklemesi

Enpara'dan İstanbulkart yüklemesi yaptım ama "kartınızı biletmatiğe okutun" diyor. Yükleme öyle gerçekleşecekmiş. Biletmatiğe kadar gideceksem zaten gider yüklerdim. Bu nasıl bir saçmalık? Otobüse direkt bassam yüklenir mi bu meret? Bir de bakkala rica etsem küçük biletmatiğe tutsa işlenir mi tutar?
 
Alternatif olarak, istanbul kart uygulamasında nfc aracılığı ile kartınıza direk yükleme yapabilirsiniz


  • fezagezgini  (16.06.20 13:36:04) 
ne yazık ki büyük saçmalık. ankarada metro ya da otobüse okutunca yükleniyor halbuki.


  • jelly bear  (16.06.20 14:00:07) 
Otobüse bindip okuttuğunda direkt yüklense iyi olurdu tabii ama öyle olmuyor sanırım. Biletmatiğe tutmak gerekiyor. Onun mantığı da yükleme yapacakken üzerinde nakit yoksa ya da tek naktin olan eskimiş parayı kabul etmiyorsa falan o an uygulama ile yükleyip halledebilesin diye.


  • himmet dayi  (16.06.20 14:13:16) 
android'de fastpay uygulamasını kullanarak nfc ile kartınıza doğrudan bakiye yükleyebilirsiniz.


  • avianthem  (16.06.20 14:18:10 ~ 14:19:09) 
Arkadaşının android nfcli telefonu varsa ona dokundursan da olur. Arkadaşım iphonedan talimatı vermişti bendeki fastpaye onun kartı tanıtıp okutmuştum.

Uygulamanın değil Apple'ın halt yemesi o.
  • nhk ni youkosu  (16.06.20 14:54:43) 
Cihazınızda NFC var ise mobiett uygulamasına gelen son güncellemeden sonra bekleyen talimatları uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. NFC yoksa dolum makineleri.

Ayrıca uygulamada aylık abonman yükleme seçeneği de gelmiş. Onu da söyleyesim geldi.
  • desdenova34  (16.06.20 15:20:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.