[]

Hukuk sorusu- İcra/ İflas

Hukuk okuyan/ bilen arkadaşlara bir sorum olacak.

Özel bir şirket var. Bu şirkete devlet tarafından bir kaç makine hibe ediliyor.
Nereden hibe edildi bilmiyorum ancak 5-6 yıl önce tarımsal kalkınma programı gibi bir şey sayesinde oldu.ya bakanlık hibe etti ya da bir devlet kurumu.

a) sanmıyorum ama, bu şirket bu makineleri satabilir veya devredebilir mi?

b) bu şirket konkordato süreci sonunda iflas ederse bu makineler haczedilir mi, haczedilmezse bu makinelerin durumu ne olur?

 
bunlar hibe edilirken herhalde ışınlanmadılar. bir hibe sözleşmesi, anlaşması gibi bir belge mutlaka vardır.

orada bunlar açıklanıyordur. elinizde belge yoksa ilgili devlet kurumuna da sorulabilir tabi. bu garantili metod.

diğer seçenek de satmak/devretmek ya da haczetmek. ileride devlet sorarsa çaresine bakılır artık. iflas ettikten sonra zor gibi.
  • ozdek  (16.06.20 12:23:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.