[]

Kurban bayramı?

Yani kimse kesin bilemez, biliyorum ama işler hiç iyi görünmüyor.

Evdev çalışabilen şanslı kesimdeniz, 3 aydır sadece markete çıktık haftada bir, bir de geçen hafta iki kez parka gittik. Biraz toparlamış oluruz, kurban bayramında memlekete gideriz, uçak biletini alsak mı derken vaka sayıları günlük 1500'ü geçti.

Bir taraftan diyorum artık virüsle yaşayacağız, 5 sene aşı bulunmazsa 5 sene görmeyecek miyiz ailemizi, önlemimizi alıp gidelim. Bir taraftan hem onları, hem kendimizi gereğinden fazla riske atacağımızı düşünüyorum. Ne düşüneceğimi de şaşırdım açıkçası artık.

Siz ne düşünüyorsunuz? Var mı böyle arada kaldığınız durumlar? Neler olur bayrama kadar?

 
Metro, metrobus bu haliyle devam ettikce (artik koltuklarda da cift oturuluyor, ayaktakiler zaten aldi basini gitti) o vaka sayilari daha cok artar.

He millete gore onlem almayan vatandaslar buna sebep oluyormus tabii.. gecen bi duyuru actim da orda oyle yazildi..

Ama ben halen metroya, metrobuse duzenleme gelmedikce vaka sayilarindaki artisin durmayacagini dusunuyorum bayramda da.

Toplu tasimaya maruz kalmamis insanlar olarak da gayet gidersiniz tabi.
Her gun toplu tasima kullanan insanlarin alacagi risk yaninda sizinkinin lafi olmaz.
Bence korkulacak bi durum yok yani, ozel arabayla da giderseniz hatta sifir risk..
  • Kittie  (15.06.20 00:24:58) 
Keyfi olarak nolur gezmeyin
2021e dek oturun
Siz gezmeyin ki mecbur olduğu için işe gidecek olanları da darlamayın
Gidişat dünya genelinde kötü
  • photo85  (15.06.20 01:25:06) 
Merak etme istesen de biz ise gidenlerin riskini artirmis olmazsin onu dusunuyorsan :)

Havayollarinin onlemleri de cok iyi bu arada onu eklememisim
  • Kittie  (15.06.20 08:06:34) 
Ya tabii ki kendimizi ve ailemizi riske atmış olmak demişim ama, toplumsal bir sorumluluk söz konusu. İşe gitmek zorunda olan, başka rahatsızlıkları olan, olmayan herkes söz konusu.

Ama biliyorum ki kısıtlamalar getirilmezse tekrar, insanlar bayramda sahilleri filan dolduracak, ben de onlar sahillerde eğlenirken biz bir tek ailemizi görmeye gitmedik diye üzüleceğim.
  • gmzo  (15.06.20 09:32:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.