Parklardaki Kırmızı Erikleri Sadece Ben Mi Seviyorum?

Merhaba. Parklarda, bahçelerde kırmızı yapraklı erik ağaçları var malumunuz.. Ekşi eriği çok seven biri olarak bu ağaçların meyvesine denk gelirsem mutlaka koparıp yerim. Şimdiye kadar bir zararını, sıkıntısını görmedim. Merak ettiğim sadece ben mi seviyorum bu ağacın meyvesini??

Midem ölüyor adeta bunları yediğimde, sevmiyorum ben.

  • loverdose  (14.06.20 17:58:50)
yoo çok güzel ben de eskiden severek yiyordum da artık görmüyorum pek. görsem yerim yine. ama bunları çok çok temizlemek gerekiyor. hem kimyasal ilaçlama yapılıyordur hem de çok kirleniyordur yol kenarı vs olmasından mütevellit

  • avatar is back  (14.06.20 18:01:12)
yesil erik disinda erik sevmiyorum ben. bu eriklerden bizim bahcede cok olurdu kilolarcasi icinde otursam yine yemem bu erigi oyle sevmiyorum.

  • in vino veritas  (14.06.20 19:53:41)
bunların sertleri iyi yumuşakları çok kötü

  • duyurukullanıcısı  (14.06.20 19:56:21)
Bunun bi olgunlasma siniri var. Boyle sertligini kaybetmeden eksiyle tatli arasi olur. Tam o doneme denk getirebilirsem sahanedir, fakat parktakiler sizin gibi eksiseverler tarafindan o seviyeye gelemeden tuketiliyor, sadece en tepede birkac tane kaliyor :) Afiyet olsun ama.

  • msb  (14.06.20 20:36:39)
Köyde bunu kimse yemezdi hep hoşaf yapılırdı fındık zamanı :)

  • chemnil  (14.06.20 21:46:39)