Bankadan Evin yarı fiyatı kredi çıkması

Merhabalar sevgili duyuru kullanıcıları.
Ev alacağım 270 bin lira toplam evin fiyatı. Ancak kredi bu ev için 140 bin lira çıkıyor. Öyle olunca nakiti denklestirmekte sıkıntı çekiyorum.

Sanırım bunun nedeni fatura ile ilgiliymis. Ne kadar yasal bu durum?
Müteahhit diyor ki eve çıkan fiyat bu işinize geliyorsa.

Bazı firmalarda yüzde doksana kadar çıkıyorken bu duruma yapacak bir şey yok müdür? Konu hakkında bilgisi ya da önerisi olan var mıdır ?

Banka ekspertize gore karar verir,evin ederi daha dusuktur.muteahhit gundemden faydalanmaya çalışıyor.baska yere bakın bence.

  • duptıs  (14.06.20 11:10:48)
%90 için bazı koşullar var. ev sıfır olsa da enerji verimliliği ıvır zıvır gibi kıstaslar var %90 için. Senin kredi limitin mi 140bin yoksa ekspertizin belirlediği değer mi 140bin. bankadan ekspertizin raporunu sen de iste. onun parasını ödedin sonuçta. ekspertizlerin şu dönemde kıllık yapacağını zannetmiyorum. çünkü olabildiğince kredi kullandırılsın diyorlar yukarıdan.

  • silah taciri  (14.06.20 11:27:47)
evin gercek ederi saticinin istedigi degerden cok daha dusuk anlattiginiz duruma gore. Müteahhit zengin etmek istemiyorsaniz bence de almayin.

  • ehti  (14.06.20 11:40:07)
Bu işlem banka ile ilgili değil.
Müteahhit az vergi ödemek için evin değerini düşük gösteriyor tapuda, o yüzden de fazla kredi çekilmesini istemiyorlar.

  • alibaba06  (14.06.20 18:37:35)
Konular karışmış, eve az kredi çıkıyor değil. Satıcı kredi ile yapabileceği miktarı, yani fatura kesebileceği rakamı söylüyor size. Bunun üzerine kdv ve gelir vergisi çıkıyordur.

Kdv'yi ödemeye razı olursanız kabul eder.
  • John Bloor  (15.06.20 12:10:34)