İspanya İtalya fransa veya Almanya da olanlar sorum size

Cidden orada yaşayanlar yanıtlasın.

1) bulunduğunuz yerde insanların yüzde kaçı maske olayına dikkat ediyor?
2) sosyal mesafeyi önemseyen çok var mı bulunduğunu ülkede
3) cafeler barlar vs kalabalık mı? Restaurantlar
4) haftasonu açık alan kalabalıkları nasıl?

almanya:
1) zorunlu yerlerde yuzde yuz,her kapali mekanda kontrol eden ve uyaran calisanlar var. acik alanda maska kullanim oraniysa cok dusuk.
2) yok
3) full diyebilirim
4) nehir kenarlari, ana caddeler, meydanlar cok kalabalik
  • birkibirkibirkibirkiuc  (12.06.20 21:42:46)
1. Zorunluluk oldugu icin maske kullaniyorlar. Bazi yaslilarda eldiven goruyorum. Ama ilk gunlerde sıkı dikkat ettiler, saldilar sonra.
2. Markete gidiyorum. Dipdibeyiz.
3.kalabalik
4.eskisi gibi
Munih
  • durgunfoton  (12.06.20 21:50:43)
birikiekfjdhslkdjhf +1

türkler daha bilinçli bence.
  • bohr atom modeli  (12.06.20 21:53:42 ~ 21:53:52)
Fransa;
- cok disari cikmiyorum da markette baya maskeli var. Toplu tasimada ücretsiz ve zorunlu. Belediyeler de ucretsiz dagitiyor. Ama oyle bir asya gibi degil.

- baska bir ulkeden cok daha fazla degil. Normal seviyede. Ben cok umursamiyorum da sirkette ve etrafta daha cok insanlara saygidan dikkat ediyorum, misal asansore iki kisi binmiyorum vs.

- evet Kalabalik olmaya basladilar.

-hep kalabalikti hala kalabalık.
  • logisticsmanager  (13.06.20 00:28:29)
Almanya için yukarıda yazılan bütün cevapları ben de teyit edebilirim.

  • semyasa  (13.06.20 04:14:31)
Avusturya
1- zorunlu yerlerde magaza ve marketlerde yuzde yuz. Toplu tasimada yuzde doksan.(burda da zorunlu halbuki)
Dis mekanda hicbir zorunluluk yok, maske takan da yok.

2- yok

3- su anda bir tatil beldesindeyim avusturya’da, baya barlarda got gote dans ediyorlardi. Genel olarak da her yer her zamanki gibi dolu. Isletmeler masa sayisi azalttigi icin normalde %70 dolu isletme simdi %100 tabi.

4- dolu. Sokaklar, nehir ve gol kenarlari... her yer dolu. Hava guzel diye. Hava kotu olsa bos olurdu.

Vaka sayisi 3 gundur artmiyor. 15 hazirandan sonra toplu tasima haric maske zorunlulugu da kaldiriliyorn
  • kuehles blondes  (13.06.20 08:44:11)
Avusturya, Viyana’na icin;

Kuehles blondes +1

Sokaklarda dikkat orani cok az, maske cok az sadece zorunlu yerlerde kullaniliyor. Hele bi 10. Viyana’yi gorun allah korusun insani 2 maske kullanasi geliyor insanin.

Ama ilk gunler de boyleydi sadece korkuyolardi polisten artik kontrol de kalkti ve iyice saldi herkes.
  • c1b2k3  (13.06.20 17:42:05)