kredi kartı hesap özeti (e-posta)

kredi kartı hesap özetleri artık e-posta olarak gelmeyecekmiş. çok garip.

bankaya gidip e-posta olarak gelsin diyebiliyor muyuz onu anlayamadım. şu cümleden ne anladınız: "Ancak dileyen müşterilerimizin, çalışmakta oldukları Bankamız şubesine
başvurmak suretiyle, hesap özeti alma tercihlerini yazılı olarak değiştirme imkanları bulunmaktadır."

açıklamanın tamamı:

"15.03.2020 tarihinde 31069 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik
Bankacılık Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında kredi kartı hesap özetleri 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle
müşterilerimize e-posta ve MMS yoluyla gönderilemeyecektir. Bu kapsamda Bankamız tarafından Dijital
Hesap Özeti uygulaması hayata geçirilmiş olup pdf formatında hazırlanan bu hesap özetlerine,
- Bireysel kredi kartı müşterilerimiz Maximum Mobil uygulamasında sırasıyla KARTLARIM/KART
SEÇİMİ/KART HARCAMALARIM/İŞLEMLER-DÖNEM SEÇİMİ-DİJİTAL HESAP ÖZETİ adımlarını
izleyerek, İşCep uygulaması ile İnternet Şubemizde ise BELGELERİM menüsünden
- Ticari kredi kartı müşterilerimiz Maximum İşyerim uygulamasında sırasıyla KART İŞLEMLERİ/HESAP
ÖZETLERİM adımlarını izleyerek, İşCep uygulaması ile İnternet Şubemizde ise BELGELERİM menüsünden
ulaşabileceklerdir. 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni yasal düzenleme nedeniyle kredi
kartı hesap özeti alma tercihi halihazırda e-posta veya MMS olan ve aynı zamanda dijital bankacılık kullanım
yetkisi olan müşterilerimizin tercihleri, hesap özetlerine erişimde herhangi bir mağduriyet yaşamamaları
amacıyla, "Dijital Hesap Özeti" olarak değiştirilmiştir. Anılan tarihten itibaren bu kapsama giren
müşterilerimize e-posta/MMS yoluyla hesap özeti gönderilmeyecek olup kredi kartı hesap özetlerinize dijital
kanallarımızdan ulaşabilirsiniz. Ancak dileyen müşterilerimizin, çalışmakta oldukları Bankamız şubesine
başvurmak suretiyle, hesap özeti alma tercihlerini yazılı olarak değiştirme imkanları bulunmaktadır. Yapılan
bu değişiklik, halihazırda e-posta yoluyla kredi kartı hesap özetlerine ulaşmakta olan müşterilerimize hesap
özetlerinin Yönetmeliğin öngördüğü yöntemlerle ulaştırılmasını sağlamaktan ibarettir. Yapılan bu değişiklikle
müşterilerimizin kredi kartı hesap özetlerine Yönetmeliğe uygun olarak daha güvenli bir şekilde erişiminin
sağlanması amaçlanmaktadır."

hatali e posta'lara giden cok fazla ekstre var. onlari toparlamak icin bir cizgi cizmisler, subeye gidip "bu eposta gercekten benim ve ona ekstre gonderin" diye yazili beyan sonra istersen tekrar acilabiliyor. subeye goturmeleri ilgincmis yalniz.

yeni yonetmelik pek cok seyi iceriyor, onumuzdeki gunlerde cok farkli seyler gorecegiz bankalardan. hatta simdilerde komisyonda olan bir yasa tasarisi daha gecerse artik banka musterisi olmak icin subeye gitmek durumunda kalmayacagiz.
  • fakyoras  (12.06.20 17:00:22 ~ 17:01:10)
ne gibi farklı şeyler? bizim (müşteriler) için olumlu mu genel olarak?

  • ahm1  (12.06.20 17:02:59)
dijitallesme daha cok artacak genel olarak, bu da bankalar icin yeni imkanlar dogurur elbet

  • fakyoras  (12.06.20 17:05:30)