2020 model peugeot 208

Merhabalar,

Daha önce bu tio bir karşılaştırma sorusuna verilen cevaplardan sonra biraz daha araştırdım.

Bu arabanın sıfır fiyatı 140 bin olarak görünüyor sitesinde. Cam tavanı dahil edersek 145 bin civarına gelir ıvır ziviriyla.
Bu arabayı öncelikle canlı görmedim. GÖren, kullanan arkadaşlardan yorum beklerim.

Ayrıca opel corsa, toyota yaris ve fiat egea hb modellerin 2020 modellerini inceledim. Küçüklük beni etkilemiyor, otoban faresi de değilim. 2 kişiyiz.
Çoğu zaman şehir-içi ulaşım için kullanılacak.

Gönlüm peugeot tarafında. Siz ne dersiniz.? Olumsuz gördüğünüz taraflar var mı?.
Beklesem fiyat indirim olur mu?

Arka frenlerin disk, jantların çelik ve birazda asabi görünen arabaları seviyorum. Otomatik takıntim yok, benzin dizel takıntim da yok. Bagaj büyüklüğüne de takılmıyorum.

Sıfır olarak alıp 5 senedir peugeot kullanan biri olarak tavsiyem bayilerden fiyat alın pazarlık yapın. Ankara göral iyi fiyat veriyordu en son. Birçok bayi ile görüşün liste fiyatından iniyorlar. 208 kasa değiştirdi, geldi gelecek. Simdiki kasasi da fena değil ama bekleyin derim. Su ara yeni corsa iyi, biliyorsunuz opel gurubunu da peugeot satın aldı.

  • karacigerim vur kadehlere  (12.06.20 12:02:14)
Yeni corsa ve yeni 208 dış görünüşleri hariç aynı sayılırlar. Psa grubu tarafından aynı platformda üretildiklerini duymuştum. Ama peugeot bi tık pahalı olacaktır. Ben yeni fiesta çıktığında ilk alanlardanım. Şimdi olsa corsa veya 208 alırdım sanırım. Bence ikisini de test edin. Bazen insan bindiği anda karar verebiliyor. Bide fiyat araştırması yaparsanız bana da msj atın lütfen. Bu iki aracı da almayı düşünen arkadaşlarım var.

  • the coon  (12.06.20 12:46:06)
Bahsettiginiz rakam eski 208 icin yenisi turkiyeye kisa zaman icerisinde girecek ve cok guzel bir kasa ile geliyor. Hemen demode hale gelecek bir arac almazdim ben olsam. B segmentte ibiza dusunulur bence. Ya da yeni 208 beklenebilir.

  • pofudukayi  (12.06.20 12:51:26 ~ 12:51:54)
Yani şu an listede fiyatı olan 2020 peugeot 208 eski kasa mi. Anlamadım.

  • Filinta61  (12.06.20 12:53:48)
Evet linkini biraktigim kasa icin. 7 senedir falan ayni kasa. Arayip teyit edebilirsiniz.

www.sahibinden.com
  • pofudukayi  (12.06.20 13:02:58)
O zaman siz bekle derken 2021 yilini bekle diyorsunuz.

  • Filinta61  (12.06.20 13:05:26)
Bu yilin sonbahari planlaniyordu ama guncel bilgiyi bayi soyler. Bekleme imkani yoksa 208 tercih etmezdim ben kendi adima.

  • pofudukayi  (12.06.20 13:08:14)
Teşekkürler seat ibiza aklımda olsun. Yalniz o da 1.0 motormus.

  • Filinta61  (12.06.20 13:09:53)
Ayni motoru leon, octavia, audi q2 gibi buyuk araclar bile kullaniyor. Performansli iyi bir motor. Test etmeden karar vermeyin.

  • pofudukayi  (12.06.20 13:11:45)
1.0 motor olayı göz korkutmasın bunlar turbo beslemeli motor, bugünün 1.0 turbo motoru 20 sene öncesinin 2.0 atmosferik motorundan daha fazla güç ve tork üretiyor, misal atmosferik motor 1 bar hava alıyorsa turbo beslemeli motor 1,3-3 bar arası hava alıyor, haliyle çok daha düşük hacimde çok daha yüksek basınç yaratıp çok daha fazla güç ve tork üretiyor. Amaç da zaten daha küçük daha düşük hacimli motorda daha fazla güç üretmek, durduk yere küçük motor yapmıyorlar yani.

Şöyle bi örnek vereyim:

96 model 2.0 atmosferik motorlu Opel Vectra 136hpg güç 185nm civarı tork üretir.

Günümüzde Ford'un 1.0 turbo motoru Ecoboost 140hp güç 210nm tork üretiyor.

O nedenle böyle düşük motorlar göz korkutmasın baya kaliteli performans üretiyorlar.
  • angelus  (12.06.20 13:32:57 ~ 13:38:53)
ibiza olabilir demeye geldim bende haziran basinda 142.000 de zamla 152.000 oldu

  • sweetoffice  (12.06.20 13:35:44)
Ibizanin tek modeli var sanirsam 2020 de oyle gorunuyor , fakat standart donanim harici opsiyonlarının fiyat listesini bulamadım. Ibiza hoş görünüyor evet. Biraz detaylı bakayım.

  • Filinta61  (12.06.20 13:43:39)
Peugeot tek sorunu kadran tarafi. Ben misal Peugeot arabada kadranı göremiyorum direksiyonu kendime gore ayarlarsam. Ona dikkat etmek lazim.
Onun disinda denildigi gibi yeni modeli degil denildigi gibi.
Onun disinda iciyle disiyla cok guzel araba yeni modeli. Eski kasa guzel(di) ama eskidi.
Yeni yaris ve i20de geliyor ama kac paraya gelirler bilemiyorum.
  • logisticsmanager  (12.06.20 13:49:36)
Dedigin sorunu çok net anladım. Kimi arabada okuyor öyle. Direksiyonu kendime gore ayarlayınca kadranı engelliyordu.

Peugeot pahallı gelir. Ben öyle bilmiyordum.

Yaris tip olarak hoşuma gidemedi ya çok zorladım ama yok hoşuma gitmedi.

Ben ibiza, corsa ve egea hb modellerini canlı canlı bir göreyim en iyisi.
  • Filinta61  (12.06.20 13:54:43)
pejo türkiyeye araç temininde sıkıntı yaşıyor. çin de üretimin durması tüm araç piyasasını etkiledi. öncelikle sizi sıraya alacaklar 140 bin siz arabayı elinize alana kadar 150 bin olabilir.
toyota yaris ne kadar avantajlı görünse de konforlu bir araç değil ancak sıkıntı çıkarmaz. egea zaten farklı segment. opel corsa tercihin olur. pejo görüntü ve iç dizayn anlamında önde olsa da fransız araçların iç konsol malzeme kaliteleri düşük oluyor.

  • mikahakkinen  (12.06.20 15:17:30)