Araba- otomatik klima gerçekten gerekli mi?

Selamlar,
Simdi hyundai i20 bakiyorum yurtdisinda. Nedense sifir araçlarda en yuksek donanimda bile otomatik klima kalkmış ve 2018-2019 modellerde var sadece. Onun dışında her şey ayni.
Ben de denk getirirsem ikinci el 2019 otomatik klimali alacagim ama denk getiremedim diyelim;
Manuel klimanin bana zarari ne olur? Yani su anki arabam zaten eski o yüzden otomatik klimanin yoklugunu ararim diyemem de 13 bin euro verip sonra böyle ufak bir seyden canim sikilsin istemem.
Canim sikilmasina ornek; ford fiesta cok begendim ama nasil bir mantiksa 2019a kadar arka camlar manuel. Icim el vermiyor almaya...

otomatik klima bir lüks seviyesi tabi ama onsuz da yaşayabilirsin. biraz elle ayar yapman gerekiyor o kadar. yani opsiyon yoksa çok da öldürmez.

arka camlarda otomatiği kim kullanacak ya şoför sensen özellikleri daha iyiyse fiesta al. ama i20 vs fiesta'da i20 alırdım herhalde. gerçi özelliklere bağlı büyük konuşmayayım.
  • ozdek  (11.06.20 15:57:04 ~ 15:57:53)
otomatik klima var
babam çok anlamıyor nedir ne değildir, o yüzden hava sıcaksa en soğuğa getirip sonuna kadar açıp soğutur, sonra kapatır.

ben 22 dereceye ayarlarım yaz-kış, gerisine karışmam.

gerekli mi dersen de benim için bir tercih sebebi olurdu, ama görüldüğü gibi çok da gerekli bir şey değil. konfor sonuçta.
  • masseter  (11.06.20 16:03:06 ~ 16:03:47)
Otomatik klimasız da olur, benim arabada aradığım ilk 10 özelliğe girmez. Ayrıca Fiesta'da yeni kasada arka camlar otomatik. 2017 sonunda aldım oradan biliyorum. Benimki trend bide en düşük paket. Corsa ile karıştırdın belki de.

  • the coon  (11.06.20 16:05:09)
dert edilecek en son şey.

  • duster  (11.06.20 16:17:14)
@the coon avrupada degil hocam. St-line altinda 2019a kadar arka camlar manuel ve şoför tarafindan da kontrol edemiyorsun. Ingiltere ve fransa'da böyle en azindan. Ama salakligi anlayip 2019'da otomatik yaptilar.

  • logisticsmanager  (11.06.20 16:26:43)
Otomatik klima güzel bir şey ama kesinlikle öncelik değil.

  • roket adam  (11.06.20 16:41:16)
kendi arabamda otomatik klima vardi, ben onu da manuel kullaniyordum :) hic "iceriyi 24 derece yapsin oh mis" demedim.

gecenlerde dedemin arabasini kullandim, manuel klimasi var, yabancilik cekmedim.
  • fakyoras  (11.06.20 17:00:20)
Valla yıllardır her arabmda otomatik klima var, ama ben hep manuel ayarlarım kendime göre.

  • John Bloor  (11.06.20 17:15:44)
arabamda var otomatiğini değil kendi ayarımı kullanıyorum. herkes hız sabitleyici için ölüyor ben bir kere kullanmadım.

  • mikahakkinen  (11.06.20 18:42:12)