yargıtay hukuk genel kurulu kararı nasıl bulunur?

4 haziran tarihli bir gazete haberind egeçen hukuk genel kurulu kararını nasıl bulabilirim?

karararama.yargitay.gov.tr

buraya henüz işlenmemiş, başka yolu yok mu?

künye bilgileri söyleyin bakalım.

  • Gaip  (10.06.20 18:02:54)
mesaj yolladım.

şu habere konu dosya;
www.yenicaggazetesi.com.tr
  • hayvan gibi yazar  (10.06.20 18:09:30 ~ 18:12:29)
Merhaba maalesef bulamadım. Kazancı ve lexpera'dan bir şey çıkmadı. Künyesi olmadığı için çok da sağlıklı arayamadım.

  • Gaip  (10.06.20 19:18:52)
Sinerji, kazanci, lexpera gibi databaselere bakın, kesin vardır.

  • kojonotsuki  (10.06.20 19:19:14)
lexpera ve kazancıda yok 4 haziranda haberleştiğine göre haziranın ilk haftasında çıkmış olmalı o nedenle bulamıyoruz. sanırım beklemek zorundayız yargıtay kendi sitesine yükleyene kadar.

  • hayvan gibi yazar  (10.06.20 19:29:21)
Bütün Yargıtay kararları "internete düşmeyebiliyor". Haberde adı geçen avukattan rica edilebilir, kişisel bilgileri silip kararı yollar belki. Bu ricaları geri çevirmeyen avukatlar var.

  • wish i could find a way to disappear  (11.06.20 16:46:08)
aradım hukuk bürosunu avukat beyin asistanı ile görüştüm kendisine sorup onay verirse arayacağını söyleyip telefonumu aldı. bakalım...

  • hayvan gibi yazar  (12.06.20 11:48:01)
Umarım olumlu sonuç alırsınız :)

  • wish i could find a way to disappear  (12.06.20 12:19:30)
sonuç olumlu ama içerik yok dosya numarası falan var. ama nereden içeriğini bulacağımı bilmiyorum nette yok zira.

dosya bilgisi

HGK
2019/2-318 E
2019/1238 K
  • hayvan gibi yazar  (12.06.20 18:02:38)
Kazancı'da ve Yargıtay'ın sitesinde bu numaralı kararı bulamadım. Belki Lexpera'da vardır. Bu karar bilgileriyle Yargıtay'a bilgi edinme başvurusu yapabilirsiniz en kötü ihtimalle. Yargıtay sitesine bununla ilgili bir form koymamış ama ben birçok kez Danıştay'dan bu yolla kararlar elde ettim; Yargıtay için de bir yolu vardır.

  • wish i could find a way to disappear  (12.06.20 21:19:04)
yargıtayın sitesinde 3 hukuki kaynaktan evvel yayınlandı o dönem oradan buldum.

  • hayvan gibi yazar  (12.02.22 01:10:02)