at yarisi - 1./2. altili, aksam kosusu vs.

bunlarin arasindaki farklar nedir? benim oynadigim donemde gunde 1 sehirde kosu olur tek altili olurdu simdi 1. / 2. altili + aksam kosusu olaylari var. farklari nedir, siz hangisini tercih ediyosunuz, neye gore hangisine oynamali?

1 yarış şehrinde o gün en az 9 koşu varsa 1 ve 2. Altılı diye 2 altılı koşturuyorlar daha fazla kazanmak için.

Varsayalım 9 koşu var İstanbul'da. 1-2-3-4-5-6. Koşullar 1. Altılı 4-5-6-7-8-9. Koşular 2.altılı oluyor.

2.altılı her zaman daha çok tevzii toplar ve insanlar ona oynarlar. Genellikle daha i atların koştuğu daha yüksek ödüllü Koşular ilk koşulara verilmez.

Mesela bugünkü İstanbul 1. Altılı 993.000 TL 2. Altılı ise 1.553.000 TL dağıtmış.

En iyi atların koştuğu hipodromlarda sırasıyla İstanbul-Ankara-Adana-İzmir ve Doğu illeri diye gider. Dengesiz atların koştuğu doğu hipodromları genellikle yüksek sürpriz ile biter ve bilmek daha zordur.
  • ihanet kac kisilik  (10.06.20 21:22:05)