alaman vegan kız arkadaşa türk yemeklerinden ne pişireyim

imambayıldı düşünüyordum ama hiç yapmadım nasıl olur bilemedim. zeytinyağlı fasulye de aklımda. bunun dışında çok meşakkatli olmayan ama lezzetli ne olabilir?

bir kere ezogelin çorbası yaptım. mercimek yemeği ve bir kere de kabak yemeği yapmıştım. o da bana bir türk festivalinden zeytinyağlı dolma getirmişti bunu da eleyebiliriz.

yanıtlar için teşekkürler!

semizotu. salatası da olur yemeği de.

  • sutlu nescafe  (09.06.20 16:11:01)
kısır

  • praetor  (09.06.20 16:11:24)
temelden başlat.
kuru+pilav+cacık

  • orijinal nick bulamadim  (09.06.20 16:13:17)
Borek cesitleri (ispanakli, patatesli vb) ve Ege mutfaginin pek cok uyesi olabilir.

  • crown  (09.06.20 16:13:36)
Kuru-pilav. Gerci en guzeli ya kuzu etiyle ya pastirmayla olur ama etsiz de idare eder. Bir de mercimek koftesi.

  • fortisvita  (09.06.20 16:19:34)
mercimek köftesi
bayılıyorlar bol maydonozlu soğanlı nefiss

  • wendyangelamoiradarling  (09.06.20 16:31:45)
Mercimek köfte,
Kısır
Ispanaklı börek
Barbunya pilaki
Tam zamanı z.y. enginar
  • SiyamkedisiZorro  (09.06.20 16:44:20)
Her yemek lezzetli gelir, seviyeyi cok asagidan baslatiyoruz cünkü.

Saka bir yana, semizotu genelde cok cok az biliniyor Almanya´da (portulak). Cevizli taze semizotu salatasi yapin, domates yerine cilek ekleyin. Cok Türk yemegi olmaz, ama harikadir yaz günlerinde.

Ben ispanakli borek yapiyorum, hepsi aglayarak parmaklarini yiyor.

Mercimek koftesi yine herkes tarafindan begeniliyor.

Yemek olarak, ben genelde Dogu Anadolu yemeklerini yapiyorum, eti cikartarak tariflerden. Kuru dolma ornegin! Sogan dolmasi da biraz ugrastiricidir ama cok lezzetlidir.

Narli mas salatasini da tavsiye ederim yine Dogu Anadolu mutfagindan.

Kuru domatesli salata ya da cok iyi zeytinleri kullanarak yaptiniz basit salatalar da kurtaricidir. Malzemeyi kaliteli ve taze secerseniz, cok begenilecektir. Zira Almanya tüm Avrupa kitasinin en kotu en ucuz malzemelerini topluyor, kaliteli sebze-meyve bulmak cok zor is.

Zeytinyagli barbunya yemegi gibi klasik zeytinyagli tabaklarini da yapabilirsiniz.
  • buf-e kür  (09.06.20 16:45:30 ~ 17:34:18)
mücver,
yaprak sarma
köz patlıcan salatası
köz kırmızı biberli bişeyler

genel olarak soğuk mezelerden git ve her şeyin içine ceviz+zeytinyağı+kekik bas.
  • jimjim  (09.06.20 16:56:59)
Mercimek çorbası
Taze fasulye
Börülce salatası
Kuru fasulye
Nohutlu pilav
Patates salatası
Gözleme

Youtube’da Chelsea Elizabeth var, vegan. En sevdiğim Türk yemekleri diye bir video yapmıştı.
  • le jeune turc  (09.06.20 17:53:41)
İc baklali enginar.
Zeytinyagli taze fasulye
Koz patlican salatasi
Nohut/fasulye
Turlu

Alman vegetaryan arkadasimiz gelince yaptigimiz seyler bunlar. Her seferinde bayiliyor:)
  • 65 derece  (10.06.20 11:18:25)
Zeytin yağlı biber dolması veya kabak dolması
daha sevmeyen yabancı/türk vegan görmedim.

  • cursor  (10.06.20 11:23:59)
patlıcan sevdiği için imambayıldıda karar kıldım fakat önerilerinizin hepsini bir kenara yazdım hepsinin zamanla tarafımca pişirileceğine emin olabilirsiniz.

@orijinal cacığı çok severim fekat vegan sınıfına girmiyor maalesef. kuru pilavı çok sevmesem de yapabilirim bir ara.

@wendy, maydanozlu bir şey pişirmem/yapmam için maske takmam gerekir. maskelerimi bunun için harcamak istemiyorum. :p

@zorro, enginara bayılırım. bunu ben de düşündüm aslında. güzel bulabilirsem bir ara bakayım.

@buf, maş salatası bayağı güzel (ve basit) bir şeye benziyor. bunu aklımda tutuyorum.

@65 derece, köz patlıcan salatası şu hayatta fenerbahçeden sonra en sevdiğim şey olabilir ama maalesef alevli ocağım yok.

@cursor, onları yedik. ^^

hepinize tekrar teşekkür ederim. iyi günler!
  • bohr atom modeli  (10.06.20 12:02:48 ~ 12:03:20)