[]

koşu sırasında ağrı oluşması.

Normalde hiç koşan birisi değilim. Dün 20 km yürüyüş yaptım, bu 20 kilometrenin içerinde de 25 dakika hafif tempoda koşarken karaciğerimin olduğu yerde ve karın bölgemde ağrı oluştu. Koşuyu bırakıp yürüşümü tamamladım. Şuan azalsa da ağrım hala mevcut. Bunun sebebi ne olabilir?
 
Şu mu?

www.sabah.com.tr:~:text=%C5%9Ei%C5%9Flik%20hissettikleri%20b%C3%B6lgeye%20dokunduklar%C4%B1nda%20a%C4%9Fr%C4%B1,yaparken%20dalak%20%C5%9Fi%C5%9Fme%20durumu%20g%C3%B6r%C3%BClmektedir.
  • Mirket  (08.06.20 16:07:15) 
Selam,

yıllardır türkiye genelindeki maratonlar dahil düzenli koşan biriyim.

Bu ağrı çok normal. Aslında bir sıkıntı yok, sadece halk arasında "şiştim" denilen şey. Yeni başlayan herkeste karşılaşıyoruz. O bölgenizde hafif tempo koşarak zarar görecek bir şey yok. Geçer yakında.

uzun uzun yürüyüş yapsanız da koşu başka bir şey. Yeni başlayanlara tavsiyem hep koş+yürü+koş+yürü oluyor.
Mesela 30 dakikanız varsa, 5-6 dakika hafif tempoda koşun, 1-2 dakika sakin sakin yürüyün, bi' 5-6 dakika daha koşun.
Hedefiniz 10 km ya da 30 dakika falansa kendinizi buna göre ayarlayın.
vücut çok hazır değilse ultra maraton koşucusu bile olsanız bir anda koşamazsınız.
  • patronaj  (08.06.20 17:21:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.