yağ oranımı düşürme çabam

evet doğru yolu bulmaya çalışıyorum. burada tecrübeli arkadaşlar çıkarımlarımı değerlendirirse sevinirim.

erkek / 62 kilo / 1,68 boy / yağ oranı sanırım: 19 / yaş: 29 / ectomorph

amacım: yağ oranını %15'in altına indirip daha sonra kas kas kütlesi kazanma. öncelikle yağlardan kurtulmam lazım dediler.

haftanın 5 günü aerobik ve direnç karışımı 30 dakikalık egzersizler yapıyorum.

intermittant fasting olayına başladım (16 - 8)

hesaplarda yanlışlık yoksa almam gereken kalori: 1750 civarı

makro nasıl olmalı bunu bilemedim henüz. düşük karbonhidrat ya da keto olmalı diye düşünüyorum.

siz ne dersiniz?

62 kiloda hangi yağdan kurtulacaksın vücudunda zaten 10 kilo yağ var, senin mevcut sorunun yağ oranın değil düşük kas kütlesi, kas kütleni artırdığında, örnek vermek gerekirse 40 kilo yağsız kas kütleni 45 kiloya çıkardığında, otomatik olarak hiç yağ yakmasan bile yağ oranın yeni yağsız kütlene göre düşmüş olacak. O nedenle yağ yakmaya değil kas kütleni artırmaya çalış, kalori hesabını da buna göre yap, internette bununla ilgili ölçüm araçları mevcut onları bi araştır.

  • angelus  (08.06.20 13:32:21)