Green card bize çıktı!!! 111

Selam ekşici karındaşlarım
Böyle sürpriz mi olur. Bize çıkmış bu.
Ama kafamızda bi dünya soru.
Ben deniz memurum. Eşim de kurumsal bi şirkette müdür.
Yurt dışında yaşama hayalimiz vardı. Ama amerika hiç ben düşünmemiştim.
Gidelim mi, gitmeyelim mi?
Değer mi değmez mi?
Bi akıl verin.
Gitsek bi türlü gitmesek hep o aklımızda kalacak pişmanlık :(
Kafalar çok karıçık

her yıl limit 55.000 kişiyse 100.000 kişi onaylıyorlar, evrak sürecinde elenme oluyor, başvurmayan oluyor vs..

siz evraklraı hazırlayıp başvurun, bütün süreçleriniz ilerlerse değerlendirirsiniz.
  • benaslinda  (08.06.20 12:37:51)
tebrikler!

Green card cekilisi Amerika icin degil mi zaten? dusunmeden basvurmamak lazim. ben sirf cok dusundugum icin basvuramiyorum cunku bir seyleri reddetmek hic beceremedigim bir sey.

neyse, sozlukte green card cikmis ve yardima acik kisiler var. tavsiyem green card basligini okuyup bitirmeniz olur.
  • yoggi  (08.06.20 12:39:40)
neden başvurdunuz düşünmediğiniz yere?

  • not dark yet  (08.06.20 12:41:50)
herkes tiriskadan basuruyor. amerika boka sarmis. corona, irkcilik, trump hepini gectim en az 12 saat ucus + saat farki var. esin dostun hastalansa, evlense, olse ha diyip gelemeiycen. mantikli dusununce hicbir olumlu yani yok. ha amerika hayallerinin ulkesidir, buradakinin 3/4 katini kazanacagin bir is yapiyorsundur, yillardir gitmeye can atiyorsundur, herseyi arkanda birakip yeni bir hayat kurmayi arzuluyorsan bisey diyemem.

  • buenosdias  (08.06.20 12:49:25 ~ 12:50:14)
değmez hacıt.

  • sizofren06  (08.06.20 12:51:24)
ohooh böyle kararsızsan gidemezsin. gitsen mutlu olamazsın. bari gideceklere engel olmasaydınız.

  • prizmatik  (08.06.20 12:51:59)
tipleriniz johnny'ye ve jenny'ye benzemiyorsa gitmeyin. ırkçılık tavan şu anda.

  • yedek  (08.06.20 13:03:50)
hakkımı yersiniz vala eğer başvurmaya devam etmezsiniz :)

hayırlısı olsun.
  • redeath  (08.06.20 13:10:12)
Gitmeyeceksen niye başvurdun? Bana çıkmadı, benim hakkımı yedin belki de :)

  • himmet dayi  (08.06.20 13:15:40)
Yhahahha gidicektik de birden pat diye çıkınca tabi ben şok.
Ama hayallerimi süsleye ülkeler genelde avrupa ülkeleri elbette.
Fakat işlerimiz iyi maaşlarımız iyi. O bakımdan bi ikilem oluştu
Değer mi değmez mi bir de ucuz da değil gitmiceksen neden bin dolar iki kişi harcayalım o da var
O paraya inek alırız :ppp
  • banane yaaaa  (08.06.20 13:21:37)
adam makara yapmış buradaki herkes inanmış hahahahah

  • everythingok  (08.06.20 13:26:23)
Yok yha no makara. Gerçek. Sıralamam da yüksek. Kesin yani işi ilerletirsem resmen green card resmen amerika

  • banane yaaaa  (08.06.20 13:33:50)
ya niye makara olsun birilerine cikiyor sonucta...

ya nasil bir sey bir ekran paylassaniz hassas bilgileri kapatarak?
  • yoggi  (08.06.20 14:05:46)
kurumsal şirkette müdür, nerden baksan şehrine göre min 8-10k'dan başlar. Memur bir mühendis, nerden baksan min 5-6k alır.

Aylık 15-20k arası bir gelirle şu an Türkiye'de ortalama üstünde yaşayabilirken orada bu karmaşada iş bul, düzen kur derken birikimi eriteceksin. Birikim yoksa zaten gidemeyeceksin.

Başvuru sürecini takip edip son aşamaya kadar iş bulmaya çalışmak en mantıklı seçenek olur. Buradaki hayat standardını sağlayabilecek iş(ler) bulabilirseniz "good morning and in case i don't see you, good afternoon, good evening and good night"
  • kimlanbu  (08.06.20 15:28:54)