130.000 TL yatırım tavsiyesi

Normalde parayı vadeli olarak değerlendiriyorum tebde. Geçen ay oran 8.25 iken şimdi 6.2 gibi bi oran belirledi. 600 lira getirisi oluyor.
Bu arada bu para normalde dolardaydı. 7.05 den satmıştım ev alacağım diye. Onu erteledim.
Sizde vadeli dışında nasıl bi değerlendirme olayına gireyim? Siz olsanız ne yapardınız?

para piyasası fonu (likid fon). şu sıralar faziden daha fazla getirisi var, riski düşük.

  • kanlakarisikyagmur  (08.06.20 11:29:56)
borsa

  • alt4y  (08.06.20 12:04:05)
ev alıp kiraya vermek.

aşağı yukarı faizle aynı parayı getiriyor evin alınmış olması da kar kalıyor.
  • ikcı  (08.06.20 12:16:28)
şuan dünyada borsalar biraz fazla değerlendi, borsada değerlendirecekseniz çok emin adım atın, yakında düzeltmeler görülebilir.

ben olsam bir miktar ile (30-40%) borsada değerlendirirken, bir kısmını döviz/altın, bir kısmını vadelide tutardım. riski yayar, ortalamada ayılık %3-4 gibi bir kar hedeflerdim.

ytd.
  • awlmi  (08.06.20 12:31:54)
Bence borsa bilginiz yoksa o topa pek girmeyin, ben kısa vadede kullanmayacaksam döviz ve altında değerlendirirdim.

  • sys coyg  (08.06.20 13:09:39)
Bilgim yoksa ben şahsen altın düşmüşken girerdim. Borsa bilmeyen için biraz kumar. Ytd

  • mg3929  (08.06.20 14:02:33)
ben olsam hazır sağlam peşinatım da varken güvenilir olanlarından havuzlu, güvenlikli, yeşil alanlı falan sitelerden 1+1 ya da 2+1 ev alırdım. hem ev yıllar geçtikçe değerlenecek, hem de kira getirisi olacak. yarın bi gün gerekirse kiracıyı çıkarır kendim otururum diye düşünür bu yatırımı yapardım.

  • kakamelsokoban  (08.06.20 14:31:36)
130k ile nasıl ev alınırki

  • ShadowOfMoon  (08.06.20 22:39:58)