Payoneer ile para transferi hakkında

Bu payoneer ile yurtdışı menşeili bir hesabımızdan yine kendi hesabımız olan bir Türk bankasına transfer yapabiliyoruz değil mi, doğru anlamışım? Hesap oluşturdum, kendi hesabım olarak yabancı bankayı tanımladım ilk, transferi gerçekleştireceğim diğer hesabım Finansbank kartımın da bilgilerini giriyorum, sorun şu ki kabul etmiyor, müşteri hizmetlerine yazdım ama cevap gelmedi.

Var mı bununla ilgili bir bilgisi bir yönlendirmesi olan? Bu salgın meselesi yüzünden apar topar Türkiye’ye döndüm ve maaş kartım burada aktif değil, hesaptaki paramı çekemiyorum. Zordayım. Yanıtlara şimdiden teşekkür ederim.

yok yanlış anlamışsın, burada normalde payoneer hesabıma para aktarayım diye bir şey yok.

eğer hizmet veriyorsan sana ödeme yapılıyor ve payoneer hesabında bir bakiye oluşuyor fakat ben o bakiyeye yükleme yapayım diyemiyorsun.

bu yüzden olayı fake etmen gerekiyor, şöyle.

açtığın payoneer hesabından

receive-request a payment'a tıkla, yine sana ait ama farklı bir email adresine ödeme talebi oluştur, istediğin tutarı gir.

ödeme talebi oluşturduğunda sana link verecektir, aynı linki girmiş olduğun email adresine de gönderir.

daha sonra o ödeme linkini gizli sekmede filan aç, ödemeyi yurt dışı kartınla gerçekleştir.

ödemeyi gerçekleştirdikten 24/48 saat sonra (tam olarak nedir gecikmesi bilmiyorum bakmak lazım) payoneer hesabına bakiye olarak düşecektir. sonra o parayı Withdraw - to bank account diyerek finansbank hesabına gönderebilirsin. bu arada finanbanks banka kartı numarası değil, IBAN bilgisi isteyecektir senden.

edit: bu arada transferwise senin için daha uygun gibi geldi, çok daha hızlı işliyor süreç orada.
  • aziz dostum jack  (07.06.20 18:38:35 ~ 18:46:35)
Çook teşekkür ederim, tane tane açıklamışsın da ne güzel. şimdi deniyorum hemen.

  • verbenimolsun  (07.06.20 18:47:02)