hadi beraber o mükemmel siyah zeytini bulalım

merhaba arkadaşlar. zevkime göre bana siyah zeytin markası tavsiye eder misiniz?

beğendiğim siyah zeytin özellikleri şu şekilde:
tuzu çok fazla olmamalı
kuru ve etli olmalı (yumuşak zeytine tahammülüm yok)
hafif diri olmalı (bilirsiniz rengi siyah değil kahverengimsi olur böyle zeytinlerin)

yanıtlarınızı bekliyorum.

Marketlerde satılan bilindik markaları İstanbul’a ilk geldiğimde alıyordum ama hiçbirinden tatmin olmadım. Kuru ve tuzu çok olmasın istekleri çelişiyor bence. Doğrudan öyle bir zeytin bulmak zor çünkü. Ben şöyle yapıyorum. Trilye kuru sele zeytin alıyorum, yemeden önce biraz suda bekletiyorum. Yumuşamıyor ama tuzu gidiyor.
Marka için de şu an hatırlayamıyorum dikkatim dağınık olduğu için ama yerimden kalkınca sipariş ettiğim yerin adını bulup yazacağım. Altınoluktan alıyorum ben bu arada.

turanzade.com buradan alıyorum :)
  • irene  (07.06.20 16:51:06 ~ 18:19:38)
marmarabirlik az tuzlu zeytinleri guzel oluyor

www.e-marmarabirlik.com

ya da market market gezip araman lazim.

yakininda file market varsa orada acik az tuzlu zeytin var, ben ara sira ondan da aliyorum
  • exlibris  (07.06.20 19:09:29)
bir zamanlar ben de senin aradığın tarzda zeytin arıyordum, zamanında binbir çeşit zeytin denedim, sonunda aradığımı www.gurmedenal.com da buldum, hatta bugün bomonti şubesine gidip tekrar aldım.

  • blue rebel motorcycle club  (07.06.20 19:14:11)
marmarabirlik'in vakumlu plastik kutularda farkli renklerde m-s-xs gibi farkli boyutlarda zeytinleri var. yanlis hatirlamiyorsam mavi olan iyiydi. boyutunu bilemedim simdi.

  • chezidek  (07.06.20 20:04:37)
arkadaşlar aradığım zeytini deneye yanıla buldum: fora fit. marmarabirlik gold’u da denedim ama dokusu fazla yumuşak geldi ve acılığı vardı biraz.

  • theseachange  (17.07.20 12:27:42)