eski tip telefondan yeni telefona numara taşımak hat yenilemeli

merhaba duyurunun güzel ve nadide insanları.

babam eski bir tip telefon kullanıyor. yeni tip telefona geçiyoruz. numaralar, hatta telefonda değil. daha önce numara taşırken( x firmadan - turkcell) tüm numaraları gidince acayip sinirlenmişti. :)

büyük hat, küçük hatta dönecek ve numaralar yeni ( küçük olan) hatta geçecek. bunu nasıl yapacağız?

turkcell'in internet sitesinde bakıyorum ama bulamıyorum bir türlü.

oturup numaraları tek tek yazacaksınız

  • ismailbüyük  (05.06.20 21:30:25)
Eger hatti sadece kirip gecirecekseniz numaralar zaten simde kalir. Yeni telefona taktiginizda sim kart numaralarini tasima diye bir secenek mutlaka vardir. Eger bayiden yeni bir yedek hat alacaksaniz numaralar gider. En iyisi eski sim karti kirdirmak

  • zaxurani  (05.06.20 21:35:32)
eski tip telefonlarda da numaralar telefona tasinabiliyor telefona gore. telefona tasiyip, ardindan yeni alacaginiz hatti eski telefona takarak tekrar sime alabilirsiniz.

diger turlu turkcell'e goturdugunuzde onlar da bir seyler yapabiliyordu diye aklimda kalmis.
  • fakyoras  (05.06.20 21:38:18)
eski tip telefonun hafızasına kaydedeceksiniz, sonra yeni sim alıp adaptörle eski telefona takıp sime geçireceksiniz. sonra akıllı telefona takıp google hesabınıza geçireceksiniz.

  • The_Lollok  (05.06.20 21:42:59)
Ben de aynı şeyi demeye geldim. Diğer telefonlarda da telefon hafızasına kaydetme özelliği mevcut. Simden telefonun hafızasına kopyalayın. Emin olmak için simi çıkarıp telefonun simsiz açın ve numaralar kopyalanmış mı bir bakın. Daha sonra yeni simi takıp telden sime aktarın.

  • cemallamec  (05.06.20 21:50:11)