[]

İnşaat mühendisi için iş veya pozisyon tavsiyesi?

Dostlar yıllardır proje bazlı çalışmaktan, cumartesi-pazar çalışmaktan bıktım. Yani cumartesi-pazarın olmadığı inşaat sektöründe kurumsal bir firma yok gibi. Daha kurumsal, daha hafta sonu bana ait ve inşaat mühendisi için çalışabilecek pozisyon arıyorum. Bu yüzden önerebileceğiniz, alan içi veya alan dışı iş tavsiyeniz var mıdır? Not: Kpss denemedim 7 yıldır özel sektördeyim.
 
Binlerce inşaat mühendisi şu an aynı şeyi düşünüyor. Kamudan başka pek alternatif yok. O da mesleki tatmin hissini büyük oranda yok ediyor. Sektör dışı için bir şey diyemeyeceğim ancak seçenekler sınırsız. Benim uniden arkadaşım 5 sene yurtdışı şantiye tecrübesi sonrası kafayı kırıp pilot oldu mesela.


  • temasettin  (04.06.20 21:51:09) 
Aslında var ama torpilsiz çok zor. Mesela zincir hastanelerin inşaat emlak birimi. Misal medipol/acıbadem hastaneleri gibi. Ya da bankaların inşaat emlak birimi mesela garanti şubesinin bölgede açacağı yeni şubenin ya da eski şubelerin tadilatı için ihale fiyat teklifi, kontrolörlük gibi görevler. Memuriyet gibi bir pozisyon. Ama girmek için millet kırk takla atıyor tabii ki.

Sektörü inşaat olmayan bir kurumun inşaat emlak birimi ne iş yapıyorsa benzer işleri yapıyorlar. Mesela kamu hastaneleri kurumunda ihale açan inşaat emlak birimi gibi düşünün.
  • Unde bach canim  (05.06.20 06:42:33 ~ 06:47:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.