Illustrator yardımı :(

İlk kez Illustrator kullanıyorum.

Ekte örnek olarak koyduğum şeyleri mockup olarak indirdim. 1080 x 1080 Instagram postları için bunlar. Ben her birini ayrı ayrı postlar gibi kaydetmek istiyorum. Ama yalnızca birleşik olarak (resimdeki gibi toplamda 6 parça) kaydetmeme izin veriyor. Hepsini tek tek keserek mi kaydetmeliyim?

Ayrıca AI'de PNG veya JPG olarak kaydedemiyor muyuz? Nasıl kullanacağım burada yaptıklarımı?

web olarak dışarı aktar dersen karşına çıkan pencerede, jpg ve png seçebilirsin tabi kalitesini yükselt ve boyutunu ayarla.

bir şekilde mouse ile istemediğin kısmın üstüne boş kare çizip delete tuşuna basarak silebilirsin.

yada katmanlar panelinden seçip.

silmeye de gerek yok, katmanlar panelinde herşeyin yanında bir göz sembolü olur, gereksiz gözleri kapat. bitti gitti.
  • hem şişko hem deli  (04.06.20 17:40:31 ~ 17:40:54)
Aslında çok basit bir olay ama nasıl anlatacağımı bilemedim. İsterseniz teamviewer ile akşam yardımcı olabilirim.

  • RojoElefante  (04.06.20 18:07:54)
2 farklı artboard var gibi görünüyor. ayrı ayrı seçip export veya save for web diyebilirsiniz.
diğer çözüm( tam amatör çözümü) mause ile her birini ayrı ayrı seçmek ve yeni bir dosya açarak yapıştırmak. (boyutlandırdıktan sonra). save for web veya export ile istediğiniz formatta kaydedebilirsiniz.

  • komikolmakuzen  (04.06.20 19:48:14)