netbook'ta sata 3 desteği olup olmadığını öğrenme

Asus Eee PC 1000HE marka bir netbookum var, hızlandırmak için ssd almayı düşünüyordum ancak ssd’lerin bilgisayarı hızlandırması için anakartın sata 3’ü destekliyor olması gerekiyormuş. Destekleyip desteklemediğini nasıl öğrenebilirim?

ssd takabileceğiniz sata port olmayabilir o cihazlarda.
hafıza kartı benzeri bir modüle yazıyordu diye hatırlıyorum.

  • angelofdeath  (03.06.20 16:21:09 ~ 16:21:24)
hocam
sata desteklese yeter
160 gb hdd var onu bir cikartabilirsen sata mı söyleriz

2. olarak ram düşük biraz
işlemci de cok iyi degil
ssd takarsan kullanılır

ama iş yapacaksan
değiştirmeyi tavsiye ederim
  • kingcyrax  (03.06.20 16:26:17)
hocam elimde asus'un benzer bir modeli var elimde (1015 sanırım). ek ram ve ssd taktım buna ama performans açısından çok da bir fark göremedim açıkçası. zira cihazda asıl bottleneck sorunu işlemciden kaynaklanıyor anladığım kadarı ile. o yüzden hiç boşa masraf yapmayın bence.

  • shadowfollower  (03.06.20 17:02:25)
sorunun cevabı değil biliyorum ama netbook artık o kadar ölü bir platform ki şarj etmek için kullandığınız elektriğe dahi yazık. ucuz bi ikinci el bakmanız daha mantıklı.

  • celeron 300a  (03.06.20 23:55:00 ~ 23:55:35)