Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

>>Selamlar, bu belge e devletten alınıyor mu? E devletın bir nüfus kayıt örneği verdiğini hatırlıyorum ama vukuatlıdan emin olamadım. Resmi bir kuruma vereceğim.

İkinci sorum:Annem vefat eden dedem ve annanem için veraset ilamını nerden ve nasıl alabilir?

Belki de e devletin verdiği nufus kayıt örneği zaten vukuatlıdır, bu vukatlı kısmı eskiden kalma bir alışkanlık olabilir. Değilse nufus müdürlüğüdür alabileceğiniz yer sanırım.

İkinci soru ise mahkeme veya noterden alabilirsiniz, tabi kısa bir süre içinde bu kaide değişmediyse.
  • John Bloor  (02.06.20 18:31:22)
evet alırken soruyor, "vukuatlı olsun mu?" diye seçenek var.

  • aziz dostum jack  (02.06.20 18:31:59 ~ 18:32:20)
veraset ilamı eğer daha önce mahkeme açıldıysa sistemde görünüyor. uzun zaman önce vefat edildiyse göremeyebilir.

veraset ilamı mahkemeye başvurarak ya da noterlerden çıkarılabilir.
mahkemede cüzi bir cüret alıyorlar. noterler ise ona göre daha güzel bir ücret alıyorlar.

çıkarırken en az 3 tane + ev/araç sayısı toplamı kadar alın. yani 3 ev varsa 5-6 tane alın en az. fotokopi motokopi kabul etmiyor bazı kurumlar. tapuda da taratılırsa ihtiyaç olmuyor ama bizimkini tarayamadılar vs..
  • ozdek  (02.06.20 18:51:21)