Hristiyanlıkta bütün peygamberler neden yahudi

Yeryüzündeki diğer insanlar başı boş mu bırakılmış onlara neden peygamber gelmemiş.

kuran'da sadece arap yarımadasında yaşayan hayvanlardan bahsedilmesiyle ya da oruç sisteminin iskandinavya'da cortlamasıyla aynı sebepten dolayı. dinler lokal insanların ürettiği kavramlar. dünyaları o kadarcık. o dönemde adamların karayipler diye bir yerin varlığından bile haberleri yok, nasıl peygamber gitti vs. diye hikaye yazsınlar?

  • sir gawain  (02.06.20 17:49:04 ~ 17:50:27)
peygamberleri bilmiyorum, fakat celal şengör coğrafi keşifler sonrasında temas kurulan amerikan yerlilerinin kilise tarafından insan sayılmadığını, çünkü kutsal kitapta bu insanlardan bahsedilmediğini söylemişti.

  • arkadakiadam  (02.06.20 17:50:15 ~ 03.06.20 08:35:05)
ona bakarsan kurandaki peygamberler de yahudi

  • kelepir  (02.06.20 18:00:12)
@sir: oruç sistemi iskandinavya'da cortlamıyor. mekke sıcağında 13 saat oruçtansa norveç'in oda sıcaklığında 22 saati tercih ederim.

kaldı ki ortalama 70 yıl ömürde tuttuğun toplam oruç süresi (saat bazında) dünyanın her noktasında hemen hemen aynıdır.
  • ya ben lan neyse  (02.06.20 18:00:14 ~ 18:06:40)
@ya ben lan neyse, belli bir enlemin ötesinde güneşin hiç batmadığı veya doğmadığı zaman aralıkları var. söz konusu olan yalnızca 22 saat değil. şu makaleye göre böyle bir durumda müslümanlar mekke'nin veya başka bir müslüman ülkenin saatini kullanıyorlar: www.theatlantic.com

  • arkadakiadam  (02.06.20 18:11:11)
İslam inancında her ümmete bir elçi muhakkak gelmiş.

Nahl Suresi 36. Ayet

Biz her topluma (ümmete) elçi gönderdik; Allah’a kul olsunlar ve azgınlardan uzak dursunlar diye. Onların içinden, Allah’ın yoluna kabul ettiği kimseler de oldu, sapıklığı hak etmiş olanlar da. Yeryüzünü dolaşın da o yalancıların sonunun nasıl olduğunu bir görün.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (02.06.20 18:32:21)
Cünkü hristiyanlık ve müslümanlık yahudi dininin uzantısı

  • efruz  (02.06.20 20:00:19)
Semavi din patenti yahudilerde olduğu için

  • Unde bach canim  (03.06.20 01:45:28)
kuzey avrupa da oruç süresi: doğrusu 20 küsür saat değil. abdülaziz bayındır bu işi iyice araştırdı bilimadamlarıyla kutuplara gitti. oralarda rüzgarın esiş hareketleri takip ediliyor. ona göre sahur iftar saatleri belirleniyor. süreler makul.

  • luluki  (03.06.20 06:07:25)
ne makulu oglum. kuzey kutbunda nasil oruc tutulacagina dair verecek bir cevabi yok kuran'in.

  • baldur2  (03.06.20 07:19:10)
@baldur abdülaziz bayındır izah ediyor. Merak ederseniz kendisinin birçok videosu var bu konuyla ilgili.

  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (13.06.20 18:08:00)