[]

Saksı/çiçek bakımı sorusu

Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki görseldeki saksıya begonya ektim. Suluyorum, iki gün sonra toprağa parmağımı sokuyorum, halen nemli. Dibinde bir delik var ama yeterli değil mi? Saksı dibinde yer alan delikler nasıl olmalı?

Begonya dışarıda dursa da günde doğrudan 2 saat kadar güneş görüyor. Aldığımda sağlıklı olan yapraklar 4 günde karardı. Ne yapmam lazım? Çiçek bakımı konusunda güvenilir bir site önerebilir misiniz?

encrypted-tbn0.gstatic.com

 
Her yerde saksı toprağı diye satılan, aslında toprak değil torf olan şeyi kullandıysan onların su tutuculuğu çok fazladır. Besini yoktur. Genelde de onu kullananlar bitkiyi çok suya boğarak öldürür.


  • Mirket  (02.06.20 14:23:15) 
torftur o, normal onun nemli olması, begonya ne kadar su ister bilmem ama nemliyse sulamayın. zaten havalar da kapalı bu günlerde fazla su istemez bitkiler


  • pasifik beyaz surmeli yunus  (02.06.20 14:43:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.