Kredi ile ev almak hakkında bir soru

bursa'da tapusu bana ait 3.5 katlı apartmanın 2. katında tek başıma yaşıyorum. alt kat dükkan + küçük daire, 3. kat sıfır boş duruyor..

merak ettiğim, kredi ile güzel bir ilçeden sıfır daire alıp oraya taşınıp rahat etsem. şu anda oturduğum 3.5 katlı daireyi kiraya versem ayrı ayrı, en kötü aylık 3.000 tl kira alsam ve bu kira ile kredimi ödesem..

sizce iyi yapar mıyım? şu anki evim çok büyük, boş ve sevdiğim bir ilçede değil, temizligide zor oluyor...

görüşlerinizi bekliyorum...

kiracıyla ugrasmayı istemezsin. satıp almayı dene.

  • sizofren06  (02.06.20 13:52:58)
ben olsam kiraya verirdim, kira çok tatlı bir şey:)

  • ikcı  (02.06.20 14:13:15)
İyi hesaplanırsa baya güzel fikir, hem güzel mühite hem yeni daireye taşınacaksın. Hem de ödemeler bitince bir mülkün daha olacak.

Tek dezavantaj problemli kiracı olursa sıkıntı, onu da düzgün seçersen sıkıntı çıkmaz inşaallah.
  • John Bloor  (02.06.20 14:25:36)