Kepek problemi

Ergenlik yıllarımdan beri kepek problemim var. Kepek şampuanı kullandığım bazı zamanlarda geçici olarak çözülse de bu sorun kalıcı bir çözüm bulamadım.
Kepek şampuanı da saç döküyor.
Bitkisel kepek şampuanı kullanıyorum.
Sirkeyle, çay ağacı yağıyla yıkıyorum. Yine geçmiyor.
Evde olduğum için sık yıkamıyorum acaba ondan mı?
Kalıcı bir çözümü var mı bunun?

sık yıkamak çözüm oluyor ama bende mesela strese bağlı yine oluyor. ama sık yıkanınca yüzde 40 ise kepek %5 e düştüğünden farkedilmiyor bile.

her gün. bazen günde 2 kere yazın. sıcaktan sabah akşam duşa girdiğim oluyor.
  • ozdek  (01.06.20 16:54:56 ~ 18:23:30)
Ne kadar sık?

  • yetkili birine benzeyen abi  (01.06.20 17:30:55)
KALICI ÇÖZÜMÜ BULDUM YILLARDIR bu dertten muzdarip biri olarak.söylüyorum..

dove nin klasik sabunu var süt gibi bişi bununla kafanı yıkıyorsun 3. yıkamdan sonra kepek mepek kalmıyor.
www.hepsiburada.com
  • jamswety  (01.06.20 17:34:00)
Sadece kepek problemi olmayabilir. Seboreik dermatit var bende mesela. Kepek gibi temelde ama biraz daha ileri bir cilt problemi. Arada bir burun civarında falan da böyle kızarma, pullanma vs. oluyor.

Bunu araştırın ve mümkünse bir dermatolog ile görüşün bence.

Eğer sorun buysa saç için çözüm: Head and Shoulders Clinical Strength, yüz için alternatifler mevcut. Ben m-furo kullanıyorum. Merhem.
  • himmet dayi  (01.06.20 17:39:30)
kepek değil, @himmet dayı'nın dediği gibi seboreik dermatitmiş.

  • yetkili birine benzeyen abi  (03.06.20 20:19:03 ~ 20:19:21)