Dışardan yemek söylemeye başladınız mı?

Ben söylemedim hep evde yaptım şuana kadar ama birden canım lahmacun çekti. İstanbulun en iyi lahmacuncularından birinden sipariş versem mi ki? Yoksa yapmaya evde devam mı?

Ben şahsen hep evde yaptıklarımı tükettim ama ev arkadaşım süreç boyunca ara ara yemek sipariş etti. Şimdiye kadar başımıza bir şey gelmedi. Konum Kadıköy eğer ısı haritasına göre değerlendiriyorsanız :)

  • desdenova34  (01.06.20 16:13:57)
lahmacun evde yapilmasi cok kolay olmayan, yapilsa da disardakinin tadini vermeyen bir yiyecek.

bence soylenir.
  • fakyoras  (01.06.20 16:17:45 ~ 16:17:54)
hayır. uzun bir süre dışarıdan yiyeceğimi sanmıyorum. hazır lahmacun al marketten, at fırına. olmadı kendin yap internette güzel tarifler var. tabi sen bilirsin, bu bencesiydi.

  • Improbable  (01.06.20 16:18:45)
1 aydır aktif sipariş veriyorum.

lahmacunu dışardan söyleyin, fırında 5 dk ısıtın. 100 C falan. ölsün mikroplar.
  • fezagezgini  (01.06.20 16:18:56)
Dışardan sipariş vermeyi hiç bırakmadık açıkçası başından beri. Lahmacun da en çok sipariş ettiğimiz şey olmuştur =)

Güvenilir bir yerlerden siparişte sorun olmaz bence. şimdiye kadar bizde olmadı.
  • amelie poulain  (01.06.20 16:19:12)
@amelie +1. hiç bırakmadım. birşey de olmadı.

  • mrtkp1234  (01.06.20 16:21:04)
Hic birakmadim.

Surecte pizza hamburger patates (10 dan fazla) iskender kofte farkli mekanlardan hep soyledim. Hic de bisi olmadi.
  • baldan kaymak  (01.06.20 16:23:08)
Hep verdim zaten

  • i ve been mistreated  (01.06.20 16:23:34)
Gaza getirdiniz çok beni söyledim valla:)

  • solenkol  (01.06.20 16:26:45)
Normalde söylemediğimiz kadar çok sipariş verdik bu dönem. Çünkü evdeydik ve üşeniyorduk.
Hiçbir şey olmadı.

  • matilda  (01.06.20 16:32:02)
ben söylemedim bir süre de söylemeyeceğim.

1 haziran öncesi hayatta vermem diyen duyurucular, 1 hazirandan sonra hep veriyorduma dönmüş. (aynı kişiler değil tabi gelen cevapların çoğu anlamında)

güzel bir normalleşme geçireceğiz belli.
  • ozdek  (01.06.20 16:38:17)
Diyelim ki şu anda vermediniz siparişi. 1 ay sonra da, hatta sene sonuna kadar da vermemeniz gerekiyor. Şu anda verince riskli, 1-2 ay sonra verince riskli değil görüşü bence yanlış.

  • bitchesaintshit  (01.06.20 16:41:54)
Biz iki kere lahmacun siparişi verdik. Gelince kutuyu dışarda bırakıp, evdeki tepsiye aldık lahmacunlari. Sonra da 100 derece fırında 5-10 dakika kadar beklettik. Bunu televizyondaki birkaç doktorun tavsiyesi ile yaptım. Bir de duyuru da yazılmıştı. Sonra İnternette araştırdım, yurtdisinda da pizza için vs aynı yöntemi kullanıyorlarmış. İçiniz rahat etsin isterseniz deneyebilirsiniz.

Yalnız bir doktor da şöyle söylemişti ki çok haklı "normalde yemek yediğiniz yerlerden sırf virüs var diye söylemeyi biraktiysaniz; normale dönünce de ordan yemek yemeyin zira üzerine öksurup, hapsirmadiklari sürece ya da öksürüp aynı eliyle paketleme yapmadığı sürece virüs bulaşmaz. Normal zamanda bunu yapan işletmelerden zaten bin türlü başka virüs de bulaşabilir". Bence haklıydı.
  • fraise  (01.06.20 16:56:18 ~ 16:59:07)