Bilgisayarda hangi marka tercih edilmeli?

İşlemci vs. daha sonra bakacağım ama genel olarak tercih edilen markalar ve modeller hangileri?

parçadan parçaya değişir. birinin ekran kartı iyiyken diğerinin anakartı daha iyi olabilir. o yüzden toplama alıyoruz

  • argent dawn  (30.05.20 21:23:15)
Gigabyte ve asuslar genel olarak iyi. Msilarda bazen piyango vurabiliyor. Model bazlı bakılması gerek.

  • bahoho  (30.05.20 21:25:12)
@argent laptop alacağım da o yüzden.

  • rose parks  (30.05.20 21:30:24)
MSI

sanırım sonsuza dek msi tercih edeceğim.
  • masseter  (30.05.20 21:45:25 ~ 21:45:35)
Çok genel geçer bir soru olmuş. Yani bu tip soruların cevapları da genelde "mekbuk kanka abi apil yaaa" ya gidiyor. Msi tavsiye ederim ama bilgisayarla ne yapacağınızı yazsanız daha iyi edersiniz.

  • allah yazdiysa bozsun  (30.05.20 22:02:13)
Kullanım amacına göre değişir, değişebilir. Ağırlıklı ne amaçla kullanacaksınız

  • encokbenisevinnolur  (30.05.20 22:03:50)
@encokbenisevinnolur birkaç kurgu birkaç tasarım programı kullanacağım. office programlarında ve internette gezinirken film vs izlerke hızlı olsun yeter.

  • rose parks  (30.05.20 22:52:41)
Şimdi azizim kurgudan kurguya da fark var. Ama minimum sistem için i7 işlemci, 16 GB ram, 2 GB ekran kartından bahsedebiliriz. Ssd mutlaka olmalı. Kullandığınız programın mutlaka bir önerilen sistemi vardır. Ona bakın.
Da vinci işlemciyi öldürüyor.
Premiere minimumda sorun çıkarmaz ama dji codecleri anasını ağlatıyor makinenin.
Photoshop her türlü çalışır.
After effects rami sömürür. Kullandığın projeye göre ekran karti ve işlemci de zorlanır.
  • allah yazdiysa bozsun  (31.05.20 00:37:18)
Ben msi yi çok beğeniyorum ama diğer markalara da bakmak lazım. Uzun zamandır kullanıyorum yeniden alacak olsam ilk bakacağım marka olur.

  • allah yazdiysa bozsun  (31.05.20 00:39:40)
genel olarak, asus,msi,lenovo,dell ucuz diye de monster tercih ediliyor.

  • fezagezgini  (31.05.20 00:42:55)
6 sene önce msi ge70 almıştım, hala daha tepe tepe kullanıyorum. maşallah diyelim.

  • chezidek  (31.05.20 00:46:25)
Bende yaklaşık 7-8 yıllık bir Sony Vaio var, aşağı yukarı dediğin işlemleri yapıyorum ve gayet tıkırında. Bir de SSD taksam muhtemelen daha iyi de olur.

Tabi artık Sony laptop üretmiyor.

Biri anakarta entegre iki grafik kartı var.

RAM denilmiş zaten en az 16 GB, bende 8 var.

İşlemci Intel i7 2.2 GHz.

Diger özellikleri de döneminin orta-ust arası bir bilgisayarı işte.

Ama mesela photoshop açıkken bir video açarsam kasılıyor, tam ekrana geçersem kısa bir süre tıkanıyor.

Premiere pro'yi hiç açamıyorum. Rush ile işimi hallediyorum ama bazen çok kasılıyor, yine de mesela arka planda ikinci bir program açıkken bile performans iyi.

Illustrator'da her şey güzel.

Aklıma gelenler bunlar.
Niye yazdım, işte malzemeler iyi yani, bu ayarda bir şeyler bak. Laptopta pil önemli, sürekli fişe takılı kullanacaksan bile bence, elektrik kesintisi vs. durumlarda bilgisayarın alt üst olmaması için.

Eşten dosttan halihazırda satılan bilgisayarlardan duyduğum ya da deneyimlediklerim arasında yeni alacak olsam Lenovo tercih ederdim.
  • encokbenisevinnolur  (31.05.20 00:52:27)
islemci: amd
ekran karti: nvidia. daha pahali ama fiyat farkina degiyor. mesela islemci icinse amd-intel fiyat farki degmiyor. daha ucuda amd almak daha mantikli.

ram: kingston veya crucial. daha iyisi corsair.
harddisk: samsung, western digital ve seagate. hizlari incele ama cok fark yok genel anlamda. fiyati iyi olani secebilirsin.
anakart: zaten bu alacagin diger parcalara gore sececegin bir urun. marka olarak msi sektor lideri gibi bir sey. daha butceli ise asrock onerebilirim.
guc kaynagi: evga veya corsair'den sasma.

haydi hayirli tiraslar.
  • baldur2  (31.05.20 01:08:08)
Işıklı mışıklı oyun bilgisayarı işine girme efendi gibi dell xps, lenovo thinkpad al

  • owaki  (31.05.20 10:16:06)