İstanbulda koşulabilecek yerler (fazla insan olmayan)

malum haftaya başlıyor artık haftasonları serbestliği.yeşillikli yerler arıyorum da koşulabilecek ama fazla insan da olmayan.yer olarak beşiktaş şişli tarafındayım ama taksiyle filan gidebilirim de veya bisiklet eğer sakin yerler varsa.

nereleri önerirsiniz

Hacıosman kent ormanı açıldı 19 mayıs'ta. koşu parkuru da var.

  • desdenova34  (30.05.20 17:11:37)
yıldız parkı güzel, sakin ama fazla kondisyonunuz yoksa yorabilir.

maçka'nın içindeki birkaç kilometrelik çok virajlı koşu yolu var. ama bir koşucu olarak tavsiye etmem. orada koştukça sinirleniyorum, koskoca Istanbul'da çocuk gibi ne yapıyoruz diye.

maçka'nın etrafında koşabilirsiniz. tabii kaldırım. bir de başka güzel rotalar var.

bir rota önerebilirim. bir turu max 15 km oluyor, 10 km sonra yokuşlar başlıyor.

burayı normalde gizli tutmaya çalışıyordum, başladığım benim gibi koşan kimseyi görmüyordum.(en az 1 yıl iki günde 1 koştum.)
ama geçen sonbahardan beri baya insan görüyorum.

güzergah: harbiye askeri müzesinden gezi parkı-maçka-beşiktaş-akaretler-maçka-nişantaşı-harbiye.

doğru sokaklardan, doğru noktalardan koşarsanız asla trafiğe ya da arabalara temas etmezsiniz. o açıdan oldukça güvenli. ve %90'ı insan olarak da sakin. bazı noktalar korkutucu derecede sakin.

harbiye askeri müzesinden gezi parkına kadar gidip karşıya geçmeden sola dönüyorsunuz. yani itü - mimarlık/grand hyatt'a doğru.

oradan da grand hyatt/itü önünden cemil topuzlu'nun içinden maçkaya giriyorsunuz. ben maçkada önce dışından, sonra içinden birer tur atarak aşağı çıkışından Vodafone park'ın oraya iniyorum.

sarayın önündeki ağaçlı yoldan da akaretlere, oradan da nişantaşına ve Rumeli caddesinden önce Osmanbey sonra harbiyeye giriyorum.

çok formda olursam/maratona falan hazırlanıyorsam bu rotayla Kuruçeşme-yıldız parkı hattı da gidiyorum.

Bisikletiniz varsa Beşiktaş'ta bir yere bağlayıp bebek tarafına gidebildiğiniz kadar koşabilirsiniz. erken ya da geç gidin ama. öğleden sonra/akşam üzeri vs oralar çok kalabalık olur. pandemi döneminde ise hiç tavsiye etmem.
  • patronaj  (30.05.20 17:14:46)
yıldız parkı barbarosun bitişiğindeki değil mi ytünün altı?orda piknik yapıyorlar.koşu parkuru hatırlamıyorum.üst kısımlarda mı yoksa?

  • ShadowOfMoon  (30.05.20 21:35:25)
Beşiktaş - İstinye - Beşiktaş yapıyorum Yarı maraton
Beşiktaş - Bebek - Beşiktaş yapıyorum 12 km.

  • kumandanim  (31.05.20 01:20:42)