Kuran tefsir önerisi

Arkadaşlar merhaba.sadece Kuran’ın Türkçe çevirisini Farklı kişilerden okumaya çalışıyorum; ama bazı ayetleri anlamak adına tefsirin gerekli gibi görünüyor.önerebileceğiniz, lafı kıvırmadan net şekilde , anlaşılır ifade ettiğini düşündüğünüz tefsir var mıdır? Pdf şeklinde okumayı düşünüyorum, yardım ederseniz sevinirim.

Ruhul Furkan .
PDF hali de yok sanırım.

  • Erva  (29.05.20 22:41:39)
Elmalılı önerilecektir belki, ama benim tavsiyem, daha günümüzde yaşamış birilerinin tefsirini okumanız. çağdaş olan birinin yorumu daha anlaşılır olabiliyor.
mehmet okuyan diyecektim ama baştan başa tefsiri var mıdır, bilemedim. bir de, cemaat subjektifliği olmasın derseniz, sanırım en orta yol ve dil diyanetin. Diyanet daha objektif yaklaşır. özellikle takıldığın, diyanetin bakışının yetmediği, daha subjektif yorumlar okumak istediğin yerde; o ayet için özel arama yapabilirsin.

  • lovemyself  (29.05.20 22:44:24)
  • ikikerekac  (29.05.20 23:20:33)
Bayraktar Bayraklı'nın tefsiri var ama pdf halinde satılıyor mu bilmiyorum. Kendisine mail at derim.

  • muhayyer divan  (30.05.20 00:14:26)
ayeti/konuyu googleda aratarak da güncel bilgi gelir

  • bir soru sorcam  (30.05.20 00:47:34)
Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır - Hak Dini Kur'an Dili,

Ömer Nasuhi Bilmen - Kur’an-ı Kerim Tefsiri ve Türkçe Meali Alisi,

İsmail Hakkı Bursevi - Ruhu’l Beyan.
  • sylr  (30.05.20 01:52:07)
Elmalı Hamdi Yazır
Seyyid kutup

  • seyyar satıcı  (30.05.20 09:08:43)
Ali bulac

  • seyyar satıcı  (30.05.20 09:12:55)