orta halli bir lahmacunun fiyatı nedir sizce?

yediğimiz yere göre değişir, farkındayım. çok uçuk fiyatlara da yemiştim, ama mekanın manzarasına bile para ödüyorsunuz kimi yerlerde, ki, haksız değiller. bu ayrı konu..

ama sorum şu, eve lahmacun sipariş edeceksiniz, kaç lira olursa normal?
şimdi baktım da, 10 lira diyen de var, 5 lira diyen de. ya biri saçmalıyor, ya da diğeri kıyma yerine sakatat artığı kullanıyor mu demek bu?

iki restoran da orta halli, markalaşmamış, mahallesinde bilinen yerler.

8-9 liraya normal diyorum, daha ucuzunu da görmedim zaten burda, 15 liraya gördüm geçen bokunu çıkarmayın diyip kapattım

  • nahtoderfahrung  (29.05.20 18:52:13 ~ 18:52:44)
bence ikisi de benzerse biri elbette kuşbaşı et kullanmadan 1 tl kar ediyor. diğeri yine kuşbaşı et kullanmadan 6 tl kar ediyor.

maliyetleri 4 tl olsun dedim kafamda ki 3 tl falandır.

artık ne eti kullandıklarını bilemem ama koklattıkları kesin.
  • ozdek  (29.05.20 18:54:26)
iyi o zaman 10 liralıktan alalım. 5 güven vermedi şu an.

  • lovemyself  (29.05.20 18:54:51)
bu konuda şehirde biraz önemli gibi. bulunduğum yerde (Samsun) pandemiden önce orta halli bir lahmacun 5-6 lira idi.

  • belkider  (29.05.20 18:57:49)
@belkider, afedersiniz, her istanbullu gibi dünyayı buradan ibaret sandım. yer istanbul.
diğer şehirler başkadır tabi. Mardin'de tarihî bir mekanda üç kişilik kebap, meze, içeceklere 60 lira dediklerinde, kişibaşı fiyat zannedip "ne uygunmuş" demiştim, 3 kişilik fiyat dediklerinde konuşamamıştık bile :)

  • lovemyself  (29.05.20 19:00:06)
8-12 lira normal. Altından şüphelenirim, üstüne fazlaymış derim.

Bugün 2 lahmacun+ayran menüsü söyledim, 20 tl. Normal bence.
  • buff  (29.05.20 19:02:11)
Biraz önce 8 tl'den söyledim.:) 7 tl idi, zam geldi 8 oldu.

  • alfred  (29.05.20 19:13:00)
10 liranın altı alınmaz, imkan varsa evde bile yapılabilir yakında pide fırını varsa malzemeyi hazırlayıp ver onlar pişirmesini yapar böylece ne yediğini bilirsin.

  • Uncle Sam  (29.05.20 19:23:20)
10 liranın altına mahalleye, şehre göre alınır. şimdiye kadar yediğim en iyi lahmacunlardan birini ankara'nın göbeğinde 9 liraya yiyordum birkaç ay öncesine kadar. lahmacunda parasına bakmam iyi olduğunu bilip bilmediğim yere göre söylerim alt limitim yoktur ama üst limitim vardır 15 lira ve üzerini vermem lahmacuna kolay kolay. hele eve sipariş ise asla.

  • floydian  (29.05.20 19:25:22)
Kimse bahsetmemiş ama lahmacunun boyutu da çok önemli. El kadar lahmacundan bahsediyorsak 5 liraya da güvenilir malzemeyle yapılabilir ama bildiğimiz boyutta ve normal bir lahmacunun büyükşehirlerde 8’den aşağı olmayacağını düşünüyorum.

  • sys coyg  (29.05.20 19:33:45)
lahmacun, diğer kebaptı falan kalan etlerden yapılıyo diye biliyorum ya da ekleniyo. 8 diyorum ben de

  • durgunfoton  (29.05.20 22:44:20)
En son geçen hafta söyledim, 7 liraydı.

  • hayirsiz  (29.05.20 22:51:05)
9-10 liraya güzel seçenek arıyorsan (Hacıbaşar ataşehir)
14 lira vereyim daha güzeli olsun diyorsan (Dedecan ataşehir)

  • izninizolursatahtinizatalibim  (29.05.20 23:03:37)