Meteor hakkında

Ya bu meteor nereye düştü ? Şimdi tek bir meteor yok mu ? Evet ise tek bir yere düşmüş olmalı
Asıl soru şu, bizim hava savunma sistemlerimiz filan yok mu ? Mesela ne tepki verdi bu olaya ? Yada radarlarımız tam nokta koordinat vermiyor mu ? Bu bi füze olsaydı böyle salına salına düşecek miydi ?
Filmlerdeki gibi değil mi ? ABD başkanının odasına giriliyor başganım şu noktaya düşecek filan demiyorlar mı? Bizim devlet başkanı mesela biliyor muydu ? Yada bölgedeki hava bilmem ne komutanlığı filan canlı canlı takip etti mi ?

Nasıl oldu bu işler ?

Meteor dediğin atmosfere girdiği an yanmaya başlıyor, özellikle büyük değilse yere kadar ulaşabileni küçücük bir parça oluyor. Yani düştüyse bile kolayca bulunamayacaktır. Uçaklar gibi öngörülebilir hareketleri olmadığı ve ne zaman atmosfere gireceği bilinmediği için de radarla tam da meteorun atmosfere girdiği bölgenin taranıp görülmesi düşük ihtimal.

Filmlerdeki gibi değil, dünyaya sürekli meteor düşüyor zaten ki "aaa yıldız kaydı" dediğimiz şeylerin hepsi meteor. Senede en az 2 kere düzenli olarak meteor yağmurlarından geçiyor dünya. Sırada bir olay yani aslında.
  • kobuzchu kiz  (28.05.20 00:29:51)