Canım sıkılmaya başladı

Bir ay önce detoks sürecine gireceğim diye bir duyuru açmıştım, alkölden dolayı yalan oldu.

İzin bitti, işbaşı yaptım ve karaciğerimde kramp gibi hisler baş gösterdi. Alkölde kafa yapmamaya başlamıştı zaten ben de aniden diyet sürecine adım attım.

- Ekmek, şeker kesinlikle yok. Yulaf ezmesine süt katınca şekerli tat geliyor ona yapacak bir şey yok sanıyorum.
- Bol su içiyorum. En az 3, en çok 4 litre.
- Paketli gıda yok. Yulaf ezmesi hariç.
- Akşam 19:30-20'den sonra yemek yok.

İki haftadır süreç bu ve bugün iki farklı ve alakasız kişinin yorumu: sen kilo mu aldın?

Gayet de hareket ederek çalıştığım bir iş yapıyorum. Bütün gün masabaşı gibi bir işim yok.

Tüm bunların üzerine ne kadar yorgun olsam da işten sonra akşamları yürüyüş yapmaya karar verdim. Başka önerisi olan var mıdır?

Önemli olan bunu sürekli olarak yapabilmeniz. Benim kendi deneyimlediğim, kilo vermek için bir direnç var, vücut onu kırınca daha belirgin bir şekilde kilo kaybınız oluyor. Olmuyor diyip bırakırsanız o direnci kıramazsınız.

  • malheiros  (27.05.20 21:36:32)
yulaf kompleks karbonhidrat olunca biraz agzinda cignesen bile amilaz enzimi dolayisiyla parcalanmaya baslayinca sekerli tat gelmesi normal. orada sorun yok.

duzen degisikliklerinde vucudun verdigi tepkiler garip olabilir. eski alkol duzenine aliskin oldugu icin su topluyor olabilir, bi ton sey olabilir.

cok dogru bir yolda ilerliyorsun, yaptigin seyi yapmaya devam et derim ben.
  • chezidek  (27.05.20 21:39:16)
Geri dönmeye niyetim yok, alkölü de üç ayda bire düşürdüm. Fakat böyle olması can sıkıyor. Aslında su toplama kısmı çok mantıklı geldi, manası bir şişkinlik hissediyorum.

  • Karmaşıklık  (27.05.20 21:42:33)