tchibo'dan hazır değil de çektirip filtre kahve almak

olayı ne? daha mı pahalı? 100 gr gibi küçük miktarlarda çektirebiliyor muyuz? ha bir de hangi kahveden alıyorsunuz?

kahveyi çekildikten sonra kısa sürede tüketmek gerekiyor. daha taze içmiş oluyorsun. 100 gr çektirirsin.
en güzeli evde el değirmeni ile öğütmek.

  • unalub  (27.05.20 21:09:49)
istediğiniz gram olarak ve incelikte çektirebilirsiniz (french press, kahve makinası). guatemala grande kullanıyordum bir dönem

  • janavarorion  (27.05.20 21:13:18)
Tchibo dünyanin hicbir yerinde hicbir seyi pahali satamaz. Istediginiz kadarini cekmek zorundalar aslinda.

Olayi yok. Kotu ve yanik kahvenin uzun süre depolarda bekletilmis hali. Gayet ucuz, daha ucuzunu bulmak zordur hatta.

Ogrenci evindeyken alip sadece cold brew icin kullaniyorduk. Gidip icimi en hafif kahvelerini sorun, simsiyah cekirdegi cektirmeyin derim.
  • buf-e kür  (27.05.20 21:58:50 ~ 21:59:33)
çektirme çeşitleri nedir? ince orta kalın mı? aşırı yabancıyım bu konuya.

  • günaha davet  (27.05.20 22:03:49)
alt limit 50gr. çektirme çeşitlerini @jana zaten yazmış. elinde french press varsa french press dersin ona göre çekerler. espresso makinan varsa espresso çekim dersin ona göre çekerler.

istersen paketli çekirdek kahveleri de çektirebiliyorsun. mesela ben 500gr çekirdek alıyorum yarısını alırken çektiriyorum. öbür hafta çekirdekle gidip öbür yarısını da çektiriyorum.
  • beyaz power ranger  (27.05.20 22:51:22)
evet çektiriyorsun.

yahu bu her kahveye yanık diyenler, yanık olmayan hangisiyse bir söyleyin de deneyelim madem ?
  • prizmatik  (27.05.20 23:37:05)
@prizmatik, lenscoffee.com

sattigi kahvelerin cok buyuk bir orani ya cok koyu ya da koyu kavrulmusla yapilan blendler.

tchibo´nun en hafifi, blonde roast 3. dalga icin "tehlike" denmisti bir ara, elbette yari ciddiyetle. Ancak Türkiye´de satiliyor mu diye bir bakmak lazim. Yine de acik kahveyii paketleme konusunda Starbucks´in cok gerisinde, ne kadar iyi kahve koyarsa koysun, hava almayan paketleme yapmasi gerek.
  • buf-e kür  (28.05.20 00:57:22 ~ 00:59:14)