[]

Covid havuz deniz

Kimse aman denşze haavuza girmeyin demiyor. Sadece güneşlenşrken mesafeli güneşlenin dokundupunuz yerlere dikkat edin ssyal mesafeli yüzün diyor. Bu mantıksız değil mi ya. Covidli adam girdi denize neticede ağzına burnuna su girecek her türlü e bunu yutamayacağı için denize havuza ağzından tkürücek. Sonra dalgalarla birlikte bu su hop sağlıklı adamı ağzına girecek vs nasıl hala denşzde havuzde sıkıntı yok girin diyebiliyorlar anlamadım.
 
Denize kanalizasyon suları, fabrika atıkları karısıyor o kadar düşünürsen. Havuz tehlikeli heran su değişmiyor girmem mesela ama deniz uçsuz bucaksız su. Akıntı vs varsa herrlü temizlenir 10bin kişi dipdibe girmicekse.


  • solenkol  (27.05.20 14:23:44) 
deniz suyu yapısı gereği daha tehlikesiz. ama havuz için söylediğiniz daha makul. sonuçta hareket halinde, akan bir su değil. içindeki kimyasalların pek işe yaradığını düşünmüyorum. mesafeli yüzmek ve güneşlenmek, kişilerin birbiriyle olan temasını azaltmak için söylenen bir önlem.


  • lovemyself  (27.05.20 14:24:29) 
bbc health’de havuzdaki ozon ve klorun virusu oldudurdugunu ve havuzlarin guvenli oldugunu okumustum. pc basina gecince ilgili makaleyi buraya editlerim


  • wagner love  (27.05.20 15:10:28) 
yorum yapanlarin aksine uzmanlar havuz suyunun klordan dolayi daha az tehlikeli oldugunu dusunuyor, deniz suyu tuzlu su bakterilerin hayatta kalmasina imkan saglayabiliyor.


  • tahtakafa  (27.05.20 15:11:05) 
Kamuya açık havuzlarda su kirlenmesin diye insan sağlığını düşünmeden basarlar kloru genelde, ppm 3'den aşağı düşmez. Aile havuzlarında 1-1,5 ppm yeterlidir dezenfeksiyon için.

Gözlerimizin yanması da fazla klordan, o oranda klor içeren havuz suyunda kolay kolay virüs yaşayacağını sanmam. Mutlaka bununla ilgili bilimsel bir çalışma da vardır.
  • John Bloor  (27.05.20 18:34:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.