PMS dönemi kilo alıyorsunuz? -ödem-

Merhaba,

Bir süredir diyet yapıyordum ve kilo vermiştim. Buraya kadar her şey güzel.

Bir gün bi de baktım tartıda 1.5 kilo fazlayım, bazen ikiye çıkıyor. Daha önce kilomu kontrol etmediğim için tartıda böyle bir duruma ilk kez tanık oluyorum tartı üzerinden. Moraller bozuk, motivasyon düşüyor.

PMS dönemindeyim bu dönemde 2 kilo fazlalık normal mi?
Siz de böyle oluyor musunuz? Kaç kilo alıyorsunuz mesela?

normal, odem o. ostrojen hormonuyla cosuyor beden
pms in bitmesiyle gidiyor, kilo ne kadar fazlaysa odemde o kadar fazla olur.
bol suya devam
  • cairo  (27.05.20 14:17:22 ~ 14:18:08)
Hiç fark etmedim açıkcası. Ama pms dönemlerinde kendimi şişko hissederim her zaman. Demek sebebi buymuş. 53 kiloyum.

  • ruhen hastayim ben  (27.05.20 14:20:43)
Normal tabii ki odem tutuyorsunuz cunku. Regl donemi bitmesiyle bitiyor bu odem durumu da. 1 kilo civari oynuyor benimki. Bol bol su icin. Gunde bir-iki bardak yesil cay tuketin. Cok tuzlu, sekerli de yemeyin mumkunse.

  • fraise  (27.05.20 14:31:58)
Normal. duzenli beslenen spor yapan biriyim regl oldugumda veya yaklaştığında tartılmam 1-2 kilo arasi fazla çıkarım çünkü. Ödemden dolayi arkadaslarin dediği gibi.

  • sanguine mcqaer  (27.05.20 14:37:28)
Regl öncesi 3 gün ve regl sonrası 3 günde tartı sonuçları doğru çıkmayacaktır, bilginize

  • gergedan  (27.05.20 15:48:03)
3 günü onden yedik 5-6 pms 3 günüde sondan gitti ayın yarısı, kadın olmaz zor iş bee.

  • cairo  (27.05.20 16:05:15)
Regl öncesi ve sonrası için özellikle tartılmadım, hesabını da tutmadım açıkçası ama o dönem kendimi şişkin hissediyorum.

2 kilo fazlalık da normal ama bence.
  • Amaranta ursula  (27.05.20 16:12:34)
ben balon gibi şişiyorum. bildiğin göbek yapıyorum o yüzden çok normal.

  • tuborg yesili  (27.05.20 16:40:21)
Odem normal bende de oluyo. O donem karbonhidrat yemeyip proteinle ve bol su yesil cay vs ile gecirmek gerekiyor.

  • hindistan cevizi  (27.05.20 18:11:20)