eve ofis sandalyesi almak?

evden çalışma düzenine geçince evdeki sandalyelerde çalışınca bel ve boyun ağrılarım çok arttı. işim gereği tüm gün bilgisayar başında olduğum için ve covid süreci bittikten sonra da hafta 1-2 gün evden çalışma düzenine geçileceği şirket tarafından söylendiği için eve ofis sandalyesi almam gerektiğini düşündüm.

internetteki araştırmalarım sonucu ikea markus ve jarvfjallet modellerinden genellikle memnun kalınmış diye gördüm. ikea kapalı olduğu için deneme şansım da yok şu an için. bir de o kadar para vermeye değer mi bilemediğim için daha bütçe dostu alternatifler de belirledim aşağıdaki gibi. aşağıdaki modelleri kullanan varsa veya başka model kullanıyorum çok rahat diyen var tavsiyeleri alabilirim. normalde 1000 lira veresim yok ama markus veya jarvfjallet'i kesin al memnun kalırsınız diyorsanız, bütçemi zorlayıp alabilirim.

1) ikea renberget modeli - fiyatı uygun, sırt desteği yok. 2. el ilanlara baktığımda belli bir süre sonra deri olan yerleri aşınmış. ama fiyat olarak uygun, 479 tl.
www.ikea.com.tr

2) ikea markus - youtube'da da izledim genellikle herkes memnun. ama fiyatı nispeten yüksek, 1149 tl
www.ikea.com.tr

3)ikea jarvfjallet - bu da markus'a benziyor. markus'un modifiye edilmiş hali gibi. bel ve boyun destekleri ayarlanabiliyor. bu yüzden markus'tan daha önde benim gözümde. fiyatı da 1.169 tl
www.ikea.com.tr

4) seduna thunder pro - bu modeli de tavsiye edenler olmuş internette. ama trendyol vb. sitelerde yorumlara baktığımda malzemeler hep eksik gönderilmiş. vidalar tam olmuyormuş bazen kurulumda vs. bu yüzden aklımda soru işaretleri oluştu. fiyatı 759 tl
www.sedunamobilya.com

5) bürosit cosmo - bu da yılların klasik modeli. bürosit piayasa da iyi bir marka diye duydum. ürün fiyatı uygun ve yorumlarına bakınca çok dayanaklı yıllar boyu kullanılacak bir ürün gibi. fiyatı 504 tl www.burositofis.com

4 baya iyi duruyor fiyatı da uygun diğerlerine göre. 5 aman diyim.

  • sting  (27.05.20 10:39:40)
1-5 bosver. 3'te kol olmamasi handikap olabilir. 2-4 arasinda fiyatinin uygunlugu acisindan 4u secerdim.

  • fakyoras  (27.05.20 10:48:43)
Bende 4 numaradan var eşimde ise ikeanın markusu 2 numara. Aralarında 200 lira fark var diye almıştım arada markusu çalıyorum öyle rahat.

  • kullanıcıadımbuolsun  (27.05.20 10:56:25)
home office'e geçtiğimizde aynen böyle düşünerek bir çalışma sandalyesi almam gerektiğine karar verdim. markus aldım, gram pişman değilim şahsen.

  • dunga  (27.05.20 11:28:59)
3 senedir markus kullanıyorum. alırken biraz içime oturdu fakat o kadar olumlu yorum sonrası dayanamayıp aldım, zerre pişman değilim. 3 numarayı bilemiyorum.

Fakat para markus'a yetiyorsa o ve 3 numara haricinde düşünme derim.
  • denizgonen  (27.05.20 11:35:23)
Aynı durumdayız, jarvfjallet aldım hiç memnun değilim, boyum 176 ve bel fıtığım var, bu sandalyeyi kullanmak için boyun min 180 ve üzeri olmalı, ayrıca belimi inanılmaz ağrıtıyor ve kağıt üstünde süper gözüken o her yerini ayarlama olayı kullanımda sorun çıkartıyor, şöyle ki ayarladığın şekilde kalmıyor sandalye parçaları, hem geriye yaslanmada hem oturakta boşluk var sen hareket ettikçe bu parçalar oynuyor, o yüzden tavsiye etmiyorum ben iade edeceğim. Ayrıca ikea mağazaları 1 haziranda açılıyor, biraz bekle mağazada dene gör öyle al kesinlikle

  • zikardo  (27.05.20 12:02:21)
ikea markus'un deri olanını 6 yıldır kullanıyorum. gayet memnunum 400tlye almıştım 1400tl olmuş. seçenekler arasında yine gider markusu alırdım

  • asbe  (27.05.20 12:42:05)
1 numaranın benzerini kullanıyorum, derimsi olduğu için çok terletiyor, ayrıca bendeki hem oturma yei hem başın denk geldiği yer soyuldu.

fileli modeller hem terletmiyor hem rahat oluyor
  • yemrem  (27.05.20 12:55:30)
jarvfjallet aldık memnunuz. Hem ben hem eşim evden çalışıyoruz bel fitiği problemimiz var Ebatlarımızı vereyim ben 1,80. 108 kg eşim 1.70 55 kg

  • 06460  (28.05.20 00:50:33)
Bence 3 en iyisi. 2,3 ve 1'i denedim. En iyisi 3'tü. Ayrıca malzeme kalitesi olarak ikea daha önde.

jarvjallet'ın bel desteği ayarlanabiliyor. Bu açıdan markustan bir adım önde. Markusun boyun desteği ayarlanmıyor.

Bunlara ek olarak ikea millberget'te iyidir. Ona bir bak derim.
  • rene  (28.05.20 00:57:48 ~ 00:59:30)