[]

geleneksel tohum

arkadaşlar elinde geleneksel sebze tohumu olan var mıdır?
salatalık domates gibi. yetiştirip sonra kendim de aaynı şekilde tohum almak istiyorum. 
Geleneksel dediğiniz atalık tohumsa facebook'ta pek çok grup var tohum takası veya satışı yapan. İlk aklıma Karaot Tohum Derneği ve Atalık Tohum Takas grubu geldi, oralara bakabilirsiniz.


  • buff  (26.05.20 22:50:58) 
Buğday Derneği'nin de konuyla ilgili çalışmaları vardı 6-7 sene önce. Onları da kurcalayabilirsiniz.


  • yalnizanlasilmisadam  (26.05.20 22:52:36) 
agaclar.net sitesinde de tohum takas yapılıyor bahar aylarında, erken yapılıyor ama bu sene ben de kaçırdım, ilk defa isteyecektim.


  • John Bloor  (27.05.20 10:28:17) 
Lisanssız tohum satmanın büyük cezaları var. Bu yüzden genelde takas yapıyorlar. Araştırırsanız bulursunuz.


.
  • kartallar yuksek ucar  (27.05.20 11:12:16) 
çengelköy hıyarı var mıdır geleneksel tohum olarak?


  • gameofannen  (27.05.20 23:48:06) 
Çengelköy adı altında satılan tohumlar var, ama geleneksel olarak bulunabilir mi sanmam. Tohum saklamak ve paylaşmak son 5-10 yıldır popüler, Çengelköy Hıyarı tarih olalı kim bilir kaç yıl olmuştur.


  • John Bloor  (28.05.20 11:39:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.