[]

Aciliyetli İlaç Sorusu Epixx XR ve Epixx Çözelti Farkı

Duyuru doktorlarına bir sorum var.
Bir hastamız var. Durumu biraz ilerledi. Epixx XR 750 mg kullanıyor.
Ama artık ilaç yutmakta epey zorlanıyor hatta yutamıyor. Doktor bu aşamalara geleceğini söylemişti. Bu ilacı alması epey önemli.

Eczaneden Epixx Çözelti temin ettik. Sıvı olarak içirmek için.
Ama çözelti 100mg. Dozajı bizim ayarlamamız gerek. Asıl soru, bu iki ilaç birbirinin muadili midir?

Hastanelerin Corona durumu sebebiyle bağışıklığı çok düşük bir hastayı muayeneye götürmeye çekiniyoruz. Yutkunma problemi için farklı çözümler önermişti doktor ama şu an onun için hastaneye gidemiyoruz.

İlaçlarını yutamadığı için durumu daha da hızlı ilerliyor. Hatta doktorun da söylediğine göre tedaviye cevap verecek düzeyi geçti. Ama ilaç en azından hastamızın yaşam kalitesini yukarıda tutuyor. Hastalığın etkilerini minimize ediyor. O yüzden cevaplar çok önemli. Şu an hiçbir şekilde ilaç içiremiyoruz çünkü.

Şimdiden teşekkürler

 
Çok geçmiş olsun. Acaba doktorunuza danışsanız bu ilacın ya da eşdeğerinin enjeksiyon formu varsa onu yazsa? o şekilde bir çözüm olamaz mı? Her ilçede Sağlık kabinleri oluyor eve çağırırsınız reçetenizle iğnesini yaptırırsınız. Sağlık kabini iğne yapması pahalı bir şey de değil.


  • nick konusunda kararsizim  (26.05.20 23:28:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.