Barnabat diye bir yer var mı?

Sorum Bulgaristan göçmeni arkadaşlara sanırım. Karinabat ya da Karnobat olarak geçen ve Osmanlı döneminde yoğun Türk nüfusun yaşadığı bu bölgenin diğer adı ya da eski adlarından biri Barnabat olabilir mi? İnternette aratınca sadece Soğucak köyü başlığında geçiyor fakat başka yerde çıkmayınca yazım yanlışı olabileceğini düşündük, f klavyede yazıldıysa harfler uzak değil orada. Benim için önemi çok büyük bir konu umarım çözebilirim. Şimdiden teşekkürler,

Razgrad?

edit: Karinabat diye aratinca cikti Google verdi hemen Karnobat, Burgaz'da imis.
  • neverletyougodown  (26.05.20 19:42:28 ~ 19:51:28)
Karnobat abi,karnobat rakisida var meşhur.hala türk nüfusu yoğun.

  • duptıs  (26.05.20 20:51:47)
Tesekkurler ama ben zaten Razgrad ya da Karinabat(karnobat da deniyor) diye yerlerin oldugunu biliyorum. “Barnabat” diye bir yer var mı onu öğrenmek istiyorum. Bir kaynakta karnobatın diğer adı diye geçiyor ama başka hiçbiyerde yazmıyor doğrulatamadım. internette arayıp bulamayınca da son çare buraya yazdım. Belki oranın halkı arasında söyleniyordur diye.

  • corcinyo  (26.05.20 20:58:00)
6 yıldır bulgardayım,her yerinden yük çekiyoruz ama hiç barnabat diye bir yer duymadım,belki ufak kasaba,köy olabilir.bu isme ulaştığın kaynak ne ise resmini çek gönder bi bulgar arkadaşlara gösterelim.

  • duptıs  (26.05.20 21:10:48)
yunanistan'da varnavas var ama oralardan epey uzakta.

  • gkhncnzdgn  (26.05.20 22:14:45)
Var ama tam yazılışı ya da yerel dildeki karşılığı bu olmayabilir. Benim anneannem Bulgaristan göçmeni ve ne zaman köyünün adresini verse "Barnabat Kazası" der. İsterseniz bize söylediği şekilde tam adresi sorabilirim ama net olarak "Barnabat" dediğini biliyorum, zaten bu yüzden girip baktım. O kadar çok tekrar etmiş ki "Bu neydi ya çok tanıdık, aşina geldi" dedim kendi kendime :)

  • burka  (26.05.20 22:28:37)
@duptıs ve @burka duyuruya ekledim fotoyu. Umarım zaman bulur ve sorabilirsiniz mesaj da yazdım size burdan da cok teşekkür ediyorum tekrar.

  • corcinyo  (27.05.20 11:06:56)