kazık yedim içimi ferahlatabilir misiniz?

şu bilgisayarı www.teknobiyotik.com 5000 lira + kargo ve montaj parası(100tl) vererek aldım. aldığım gün.

aldıktan bir kaç saat sonra, şu bilgisayar www.itopya.com
5400 e piyasaya sürüldü fakat son bir haftadır 5000 liraya satılıyor üstelik kargo ve montaj parası yok.

benim aldığım bilgisayar perşembe günü kargoya verildi fakat halen elime ulaşmadı. işlemci farkı + kargo parası derken temizinden bir 400'lük oldum. içimi ferahlatabilecek bir sözünüz var ise alırım.

seninkinin kasası daha güzel.

hem yeni dediğin stokta yok ki?
  • hem şişko hem deli  (25.05.20 15:39:25 ~ 15:46:56)
Eline gelmediyse teslim alma. Kargocu çalar gider kapıyı. Sonra da iade alırsın olur biter. Firmaların bu tip şeyleri can sıkmaya başladı. Kimse parayı sokaktan toplanıyor

  • x571  (25.05.20 15:46:26)
yeni dediğin stokta yok , ona göre kapına kadar gelmişken, bu kargo kargaşasında bilgisayarsız kalma da :)

dolar çıkar mıkar sonra 400 lira derken 1400 lira olmasın hahah
  • hem şişko hem deli  (25.05.20 15:48:09)
Evet, icini rahatlatmaya geldim.

Oncelikle seninkinin anakarti bi tik daha iyi, itopyadaki asus anakart 3500x'i surekli hizli calistiracak kadar saglam bir anakart degil.

Ekran karti olarak da, senin kart asusdan daha iyi duruyor ama cok detayli bakmadim.

Gelelim en onemli parca, guc kaynagi. Itopyadaki guc kaynagi markasi belirsiz, muhtemelen asiri dandik bir PSU. Hayatta oyle bir parcaya guvenip 5000'lik sistem baglamazdim. Seninki ise, kusura bakma ama yine orta dandik bir PSU fakat hic olmazsa markali ve detaylari daha guven veriyor.

Ayrica, itopyadaki sistemde baslikta ekran karti var ama detaylara bakinca hic bir yerde ekran karti oldugu yazmiyor. Acaba bir hata olmasin?
  • Haldamir  (25.05.20 15:50:54)
5,000 mü ? ben sana o bilgisayarı 4,000 e verirdim ama stokta yok :)

*** şakaydı yahu :)
  • prizmatik  (25.05.20 15:55:11 ~ 16:06:47)
aynı yer satmıyor ki firma ile ne alakası var. ayrıca aynı yer bile olsa adamlar hiç mi indirim yapamayacak, sizin aldığınız ürüne denk gelirse yapacak bir şey yok. en iyisi 2-3 hafta takip etmek piyasayı.

yoksa haftaya daha iyi bir yerde kampanya yapabilir, bunun sonu yok bir yerde almak lazım. ve evet dolar artıyor.

kargo gelmemiş almayın, iade edin. ama stokta yokmuş zaten.
  • fezagezgini  (25.05.20 15:56:59)
@x571 şimdi baktığımda itopya bilgisayara dün geceden şimdiye 750 lira zam yapmış ve stok bitmiş. bu fiyata alamam zaten.

dediğiniz kargoyu almaasam ne olur diye düşündüm. sitelerinde montaj yapılmış ürünlerde iade alamıyoruz çünkü kişiye göre kişiselleştirmiş ürün oluyor yazıyor. uzaktan satış sözleşmesinde bu şekilde yazmışlar. montaj olmayan ürünlerde iade ederken bir problem yok.

kesin bir şekilde kargoyu almazsam paramın iade edileceğinden emin olsam kargo gelene kadar itopyada ki bilgisayar tekrar 5000 lira olursa dediğinizi yapabilirim.

eğer itopya yeni fiyatı olarak 5750 düşünüyorsa zaten aldığım bilgisayar daha mantıklı.

@prizmatik 4000 mi 1 aydır piyasayı takip ediyorum hocam siz nerelerdesiniz.

@haldamir gerçekten içim bir tık ferahladı :D

@hem şişko hem deli hocam aslında 2 kasayıda beğenmedim ben camlı kasalardan nefret ediyorum.

@fezagezegeni hocam araştırdım ama başarılı olamadım.
  • belkider  (25.05.20 15:58:18 ~ 16:02:00)
Bende pc topladım.
Itopyada aldığım ürünler fiyat düştü vs derken ayniya denk geldi ama sorun şu itopya ve incehesap yoğunluğu kaldıramadı bu dönemde. Senin aldığın pc güzel. Psu sorun çıkarmaz sanmıyorum. Itopya hakkında DonanımHaber deki şikayetlerden sonra çöp almam.

  • Topalordek  (25.05.20 19:14:35)