VPN sorusu?

Opera VPN kullanıyorum ip adresi kontrol edeyim dedim bir baktım telefonum markası modeli, kullandığım android sürümü, kullandım tarayıcı ve kullandığım dil ve ekran çözünürlüğüm kabak gibi meydanda :)

Sadece ip adresi Fransa'da böyle VPN olur mu? Hani bunun gizliliği ?

normal vpn'lere bile güvenilemiyorken opera vpn'e mi güveniyorsun?

  • sting  (25.05.20 12:54:41)
bahsettiğiniz bilgileri gizlemek vpn'nin işi değil

  • Sir Anthony Hopkins  (25.05.20 13:01:21)
Bedava vpn olmaz. Olunca da o parayı çıkartmak için farklı yollardan kullanıcı datası toplanır, o data satılır. Birinden birini feda etmek zorunda kalıyorsun. İkisini de etmek istemiyorsan ücretli (ve yetmez) güvenli bir vpn satın alman lazım.

İşin gizlilik değil de "big data" yönüne bakarsak, senin kim olduğun değil demografik yapın ve interneti kullanma tercihlerin para yapıyor. Bunu paralı vpn'ler de satıyor olabilir, o yüzden güvenilir olanı bulmak lazım.

Bu bilgilere sahip olunması senin için ne kadar önemli, senin üzerinden para kazanmaları mı üzücü yoksa tercihlerini loglayıp ilgini çekip sana hitap eden reklamlar sunmaları mı faydalı; istediğin açıdan bakabilirsin.
  • Bruce  (25.05.20 14:17:13)
Sir Anthony Hopkins +1
istersen onları randomize vs edersin de ömrün captchalara abi valla billa ekemk kuran kitap aşkına ben robot değilim yol verin de geçeyim diye ağlamakla geçer.

  • Wasking  (25.05.20 14:36:44)