[]

Siri neden telefon ters dururken çalışmıyor?

Normal dururken sorun yok ama telefonu ekranın üzerine bırakınca çalışmıyor. Bu bilinçli bir durum mu? Sizde de var mı?
 
Telefonun ekran yüzünde yakınlık sensörü var. Bu sensör aktifken, yani telefon cebindeyse, kulağındaysa ya da yüz üstüyse "hey siri" çalışmaz. Bilinçli bir durum yani.

support.apple.com

ilgili bölüm:

"Hey Siri" çalışmıyorsa
Desteklenen iPhone, iPad ve iPod touch modellerinde, Ana Ekran düğmesini veya yan düğmeyi basılı tutmadan "Hey Siri" özelliğini kullanarak Siri ile konuşabilirsiniz.* "Hey Siri" özelliği çalışmıyorsa Ayarlar > Siri ve Arama'ya gidin ve "Hey Siri"nin açık olduğundan emin olun.

"Hey Siri" aşağıdaki durumlarda kullanılamaz:

- Aygıtınızın ekranı yere bakıyorsa
- iPhone veya iPad kılıfınızın kapağı kapalıysa
- iPhone'da Düşük Güç Modu etkinse
- ...
  • himmet dayi  (25.05.20 11:03:41) 
Cevabın için teşekkürler hocam. tam böyle kabullenmiştim ama tamamen rastgele çözümüne denk geldim. erişilebilirlik kısmında siri'ye tıklayınca cepte veya ekran yere bakarken çalışsın gibi bir tik var.

Daha sonra arayan olursa bilgilendirme olsun.
  • six packsiz  (25.05.20 19:40:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.