[]

ateşböceği satın alınır mı? alınırsa bahçede yaşar mı?

bulamadım nereden alınır, ya da alınsada durur mu bahçede?
çok kedi de var gerçi
sesine bayılıyorum, bilgisi olan var mı?


 
Ya her böcek her yerde yaşamaz ki. Sizin bahçede yaşayabilecek durumdaysa gidip bir yerlerden topla ama tasması yok ki bağlayasın veya başka böceklere hayvanlara yem olmasın...


  • malheiros  (24.05.20 21:49:28) 
nerden geldi aklına ateş böceği hay çok yaşa.

en son yirmi yıl önce görmüştüm. nereden alınır fikrim yok ama ateş böceklerinin yaşadığı yer kırsal kesim olmalı. öyle fazla insan, araba, araç olmayacak. balta girmemiş çalılıklarda yaşar onlar. bahçede durmazlar.
  • heidi'nin dedesi  (24.05.20 21:56:09 ~ 21:56:28) 
Eskiden belgrad ormanında çok denk gelirdi yakalardık sürekli. Buralara bakabilirsin belki yaşam alanları kaybolmadıysa ortaya çıkabilir.


  • Boris  (24.05.20 22:13:46) 
ne bileyim evdeyiz ya ondan bahçede olsa ne güzel diye düşündüm sanırım:)

teşekkürler düşüneyim biaz daha
  • hopp  (25.05.20 00:48:53) 
çok sesli görünüşü çok kötü böcek. istilacı tür. ben olsam yanaşmazdım.

bahçede yaşar. satan pek yoktur. zaten bölgeleri istila ettiği için oteller vs ilaç ile kurtulmaya bakıyor.
  • isminivermekistemeyensuser  (25.05.20 01:20:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.