[]

2 aylık yurtdışı dil okulları?

İngilizce için, Avrupa ülkelerinde 2 aylık okullar ortalama ne kadara mal olur. Kalma, yeme içme, vize, uçak, kurs falan herşey dahil.
 
avrupada bir ortalama yok maalesef. ingilterede polonya'nın 3-4 katı fiyatlarla karşılaşabilirsin mesela.


  • mg3929  (23.05.20 23:13:58) 
O zaman uygun ve doğru düzgün eğitim alınabilecek bir ülkede ortalama fiyat diyelim.
Henüz ülke araştırması yapmadığımdan ilk başta fiyat aralığı nedir onu merak ediyorum.

  • coca cola  (23.05.20 23:30:39) 
İngiltere-İrlanda için fiyatlara baktım.
atlasedu.com
www.global-crm.com
1000 pound okul
200 pound uçak, 200 pound vize
1200 pound kalacak yere
800 pound yeme-içme
Sağlık sigortası, bir yerlere gezeceksen onun masrafları gibi ek masraflar çıkabilir.

Bana kalırsa en azından B1 değilsen 2 ay ile sonuç alamazsın, önerim B2 seviyesi sonrası gitmen.


Ucuz fiyatlar koydum. 27-30 bin liraya mal olur.
  • kaset  (23.05.20 23:42:57 ~ 23:46:37) 
İngiltere-İrlanda için böyleyse diğer ülkelerde taş çatlasın ancak 18-20bine kadar iner o halde.

@kaset çok teşekkür ediyorum, ayrıntılı yazmışsınız. Ben de öyle düşünüyordum, B2ye kadar geliştirip konuşma kısmını yurtdışında halledebilmeyi.
Ancak bu kadar çok tutacağını bilmiyordum, 15bine inecek kadar masrafı ancak karşılayabilirdim.
  • coca cola  (24.05.20 00:52:48 ~ 00:53:42) 
@coca cola mümkünse iyi bir kursa devam edip, yabancılardan yüz yüze konuşma dersi alabilirsiniz, büyük şehirdeyseniz kolay olur bulmak. Ayrıca konuşma klüplerine bakabilirsiniz. www.konusmakulubu.net

Ülkeler ayrıca bu aralar vize konusunda çok sıkı. Onu da düşünmek lazım. Sınırlar açıldıktan sonra karantina olacak mı, ne kadar olacak belli değil.
  • kaset  (24.05.20 03:32:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.